Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy menstruációs Bugyi hány...

Egy menstruációs Bugyi hány órárt lehet rajtam?

Figyelt kérdés
2019. máj. 25. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
A bugyi amire a betétet teszed, vagy mire gondolsz?
2019. máj. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
amibe mosható betét van bele varrva
2019. máj. 25. 21:20
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
A sima betétet minimum nyolcóránként kell szerintem ennek is ez a minimuma, vagy ha hamarabb érzed hogy tele van.
2019. máj. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%

Az előző hozzászólóval nem értek egyet. 8 órán keresztül nem szabad bent hagyni egy betétet, főleg nem egy moshatót. Ennek egyik mérvadó oka a menstruáció mennyisége. Ha már csak egy sima betétet nézel, és sok van, akkor azt is ugyan úgy cserélni kell 2-3-4 óránként, mert különben átázol. Ha mosható betétnél szintén ez a helyzet.

Ha neked nagyon sok van, akkor azt is cserélnek kell (ezért sem támogatom a mosható dolgot, hiszen még egy betétet összehajtogatva kidobsz egy kukába, most egy véres bugyit rakosgatsz?). Viszont ha nincs is sok, mert tegyük fel utolsó napok, akkor sem szabad 8 órán keresztül bent hagynod, hiszen az idő alatt azért rendesen tud bűzölögni. Az ember nem veszi észre magán, de nekem is volt olyan osztálytársam még régebben (munkahelyen szerencsére még ilyennel nem találkoztam), akin érezni lehetett, hogy neki bizony megvan, és vér szaga van, tehát nem cserélte ki.

De a legegyszerűbb, ha magadnak kitapasztalod, hogy mennyit "bír" el. De 8 órát semmi esetre sem hagynék bent sem a szag miatt sem a higiénia miatt.

2019. máj. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Nem a semmiből szedtem azt a nyolc órát: [link]


Általában azt lehet olvasni hogy nyolcóránként ajánlott cserélni, egy szóval sem mondtam hogy addig mindenképp hagyja bent. Értelem szerűen ha kényelmetlenül érzed magad benne vagy megtelik cserélsz, de ez nem magától értetödő?

2019. máj. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
83%
Attól függ, milyen típusod van meg milyen a vérzésed. A Redy menstruációs bugyi 1-3 tamponnal megegyező vért tart meg, a csere attól függ, hogy mennyit vérzel, de 12 órát ki kell bírnia, ha ennyi a vérzésed.
2019. szept. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!