Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos? Mivel kéne kezelni?

Pcos? Mivel kéne kezelni?

Figyelt kérdés

Voltam nogyogyasznal. Verzes zavar miatt. Csakhogy nekem nem kimaradnak a ciklusaim, hanem folyton megvolt egy hetes kihagyásokkal+barnazassal.

Szorosodes is jelen van. A nogyogyasz termeszetesen fogamzásgátloval akarja kezelni. Viszont az csak el fedi a tuneteket. Endokrinologushoz agusztusra van idopontom. Nem tudom milyen gyogyszert irna fel ra.

Ir-em nincs, pedig elvileg a metformin jo lenne a pcora. Nem tudom ir nelkul lehet e szedni. Valaki szed ir nelkul is metformin keszitmenyt?


2019. máj. 25. 19:36
 1/1 anonim ***** válasza:
A metformin az inzulintermelést szabályozza, ezen keresztül hat a pcos-re. Tehát tökéletes inzulinértékekkel nem gondolnám jó ötletnek szedni. Milyenek lettek amúgy a terheléses értékeid? Metformin helyett szokták még javasolni a myo-inozitolt, ez vény nélkül kapható, szintén az inzulintermelésre hat, ha már mindenképp ilyesmit szeretnél szedni. 160 g ch diéta és heti 3-5 sport a legjobb módszer pcos-re.
2019. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!