Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes így a nőgyógyászati...

Érdemes így a nőgyógyászati rákszűrés?

Figyelt kérdés
Most fogok először nőgyógyászhoz menni - nincs panaszom, de 19 évesen azért mar illene egyszer elmenni- és nézegettem az orvos árlistáját, azon szerepelt a rákszűrés. Eszembe jutott viszont, hogy engem beoltottak HPV ellen pár éve, de ha jól tudom, az oltás sem 100%os garancia. Érdemes így rákszűrést is csináltatni?

2019. máj. 27. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Természetesen igen, mert egyéb problémákra is fény derülhet. Meg ahogy írtad, a védöoltás nem sokat számít.
2019. máj. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És nagyon fáj a dolog? Nem pontosan értettem a leírást (rákerestem), de sejteket vágnak ki a méhszájnál?
2019. máj. 27. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem fáj és nem vágnak ki semmit.

Egyszerüen egy vattapálcika-szerü valamivel végigtörölnek a méhszájon és ennyi.

Maga a vizsgálat lehet kellemetlen, föleg, ha nagyon szégyenlös vagy, de normális orvosnal nem fáj semmi. De mindenképpen szólj neki, hogy ez az elsö ilyen vizsgálatod, kicsit legyen óvatosabb vagy ha kell, szóljon, hogy mire számíthatsz.

Pl nekem kifejezetten hülye érzés, amikor a "kacsával" vizsgál és az hideg valamennyire

2019. máj. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtató, szerintem ennek tudatában kérni fogom a szűrést.
2019. máj. 27. 14:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha élsz szexuális életet, akkor kell a szűrés akkor is, ha be vagy oltva. Ha nem szexeltél még, akkor nem kell. És ahogy írták: nem vágnak ki semmit. Egy ecsetszerű dolgokkal megtörlik a méhszájat. Nekem mondjuk kicsit kellemetlen érzés (nem kifejezetten fájdalmas, de kellemetlen), de nagyjából 1 mp az egész.
2019. máj. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!