Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igaz az, hogy létezik kötelező...

Igaz az, hogy létezik kötelező nőgyógyàszati ràkszűrès és 2 évente kötelező menni?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy 18 èves kortól küldik a papírt, hogy menni kell.

Ez igaz? Soha nem volt szerencsère semmi panaszom. Akkor is kell menni? És ha nem megyek mi lesz? Úgy hallottam baromira fáj.


2019. ápr. 1. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Te troll vagy?
2019. ápr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Esküszöm, hogy nem trollkodom, komolyan kérdezem. Ezzel ijeszgettek ma...
2019. ápr. 1. 20:14
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lenne már kötelező? Ha nem mész, akkor pénzbüntetés? Vagy börtönbe zárnak? Vagy mégis hogy gondoltad?

A saját érdeked, hogy a szexuális élet elkezdése után ÉVENTE elmenj szűrésre, de ha olyan hülye vagy, hogy nem mész el, akkor magadra vess. Amúgy meg egyáltalán nem fáj. Kicsi kellemetlen érzés, kb. 2 másodpercig és ennyi.

Ellenben egy méhnyakrák igen kellemetlen és fájdalmas.

2019. ápr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Nem emlékszem, hány évente küldik a papírt, de magadnak teszel jót, ha elmész.

És nem fáj nagyon, kicsit kellemetlen, ennyi.

2019. ápr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam!
2019. ápr. 1. 20:22
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

Csak gondoltam tisztázom előre.

A saját érdeked, hogy elmenj orvoshoz (igen, akkor is, ha nincs panaszod!) és elég nagy hibát követsz el, ha nem teszed... Ugyanis, ha kipakolnak mindent a méheden át a hugyhólyagoddal együtt csak azért, mert nem mentél el egy kb. 1 perces vizsgálatra az sokkal kellemetlenebb.

2019. ápr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
Ja és ne attól nyugodj meg, hogy nem börtözönek be, ha nem mész el, hanem a negatív szűrési eredménytől!
2019. ápr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy elárulok egy titkot: A szűrésnek az a célja, hogy olyan stádiumban fedezzen fel kóros elváltozást, amikor még NINCS TÜNETE és jól kezelhető.

A nők ezen a téren marhára szerencsések, ugyanis a méhnyakrák az egyetlen olyan daganat, aminek nem csupán a rákos, hanem a RÁKMEGELŐZŐ állapota is szűrhető. Ha minden nő évente eljárna szűrésre, akkor a méhnyakrák gyakorlatilag eltűnne.

2019. ápr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Azért megkérdezem, azok akik itt annyira hűségesen járnak nőgyógyászhoz, azok rendszeresen elmennek más egyéb szűrésekre is, vagy csak erre korlátozódik a nagy lelkesedésük?! Millió dolog van még, amit ellenőriztetni ajánlott. Érdekesek egyesek!
2019. ápr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%

Grat annak, aki lepontozott. Ne is járjatok, sokkal jobb, ha már akkor mész, amikor tüneteket okoz.

Én speciel 25 éves vagyok, nőgyógyászhoz évente, aki mellvizsgálatot is tart, anyajegyszűrésre évente... De amúgy ez miért fáj neked, hogy valaki nem akar méhnyakrákban meghalni?

2019. ápr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!