Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tri-regol vagy Nuvaring?

Tri-regol vagy Nuvaring?

Figyelt kérdés

Ma voltam nőgyógyásznál, mert gondolkodtam rajta, hogy a sok fejfájás miatt abba kéne hagynom a fogamzásgátló gyógyszerem (Gestmoix 20 mg). Avval nem volt egyébként semmi bajom, a végén (8-9 éve szedem) a progeszteront nem adagolta megfelelően.

Viszont felfedezett ma a nőgyógyász valamit a bal petefészkemben és azt mondta lehet endometriózisos leszek... Így viszont azt mondta nem javasolja a fogamzásgátló abbahagyását. Felírt egy Tri-regol receptet illetve Nuvaringot is. Mondta, hogy ezektől kevésbé fog fájni a fejem, mert nem tartalmnaznak annyi homront (másabbak vannak benne) mint a Gestomix.

Rám bízta, hogy melyiket szeretném kiváltani. Kérdésem az lenne, hogy kinek melyikkel milyen tapasztalatai vannak?

3 hónap múlva kell visszamennem az orvoshoz.


Én a tabletta felé húzok egyelőre, mert azt olvastam a gyűrűnél gyakoribb a trombózis veszélye és a gyakori fejfájások miatt ezt nem fokoznám.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. jún. 7. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A gyakori fejfájásnak nincs köze a trombózis veszély fokozásához.

Ha a tablettához lennék szokva akkor biztos azt választanám, de mivel 6 éve gyűrűt használok így nekem az lenne a jobb döntés.

2019. jún. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hát voltam neurológián és mondta, hogy a fogamzásgátlótól az agyi erek is szűkülhetnek vagy bekavarhat. Nem merek nagyon kockáztatni. Bár elkezdtem szedni GinkoPrim tablettát, hogy enyhítsem a panaszokat.
2019. jún. 7. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nuvaringet használok már 3 éve, tulajdonképpen tökéletesen bevált, egyetlen hibája van, ami viszont lehetetlenné teszi a normális életet vele: eltűnt a libidóm. Nem csökkent, hanem eltűnt. Emiatt le fogom váltani.... de ezen kívül soha a legkisebb kellemetlenségem se volt miatta, milliószor kényelmesebb és biztosabb (szvsz) mint a tabletta.
2019. jún. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a tablettával kapcsolatban van tapasztalatom (Lindynette), ugyanazt mondta a neurológusom is, mint neked. Hagyjam abba a foggátlót meg a dohányzást, és akkor megszűnHETnek a fejfájásaim. Úgy, mint az előttem szólónak, nekem is megszűnt a libidóm. Mégis szedem a gyógyszert továbbra is, helyedben én is inkább a tabi mellett döntenék. A hüvelygyűrűről nem tudok nyilatkozni, mert nem használtam.
2019. jún. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!