Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szabad-e/érdemes-e tiniknek...

Szabad-e/érdemes-e tiniknek (13-18) nőgyógyászhoz menniük ha szűzek és nem akarják éleszteni, és semmilyen panaszunk sincs. +így lehet elkapni betegségeket? (nem a méhnyakrákra gondolok)

Figyelt kérdés

#tini #nőgyogyasz #érdemes dolgok?
2019. jún. 13. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
miért ne szabadna?
2019. jún. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Anyukád akar küldeni? Hány éves vagy?
2019. jún. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem magamról beszélek csak általánossságba 😊
2019. jún. 13. 13:13
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Szabad, de felesleges.
2019. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes. Legalább nem 20 évesen be$zarva ülnél ott :D

A vizsgálat pedig a betegség szűrésére van, nem pedig azok elkapására.

Amúgy nagyon sok betegség van, amit máshol is el lehet kapni (pl gomba), amiket kitudsz így szűrni.

2019. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Két időhöz szokták kötni az orvoshoz járást: amíg nem menstruálsz, addig felesleges, utána már érdemes lehet, de nem feltétlen kell, ha nincs semmilyen gondod.

(Amúgy egy kamasz is kaphat el betegségeket, pl nyáron egy gombás fertőzés a strandon, ha hajlamos rá, nem kell hozzá szexuális élet. Illetve menzeszgondok is indokolhatják az orvoshoz járást pl.)


A másik: onnantól, hogy valaki aktív szexuális életet él, illik évente minimum egyszer elmenni akkor is, ha semmi panasza nincs.

2019. jún. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy el lehet menni szűzen is. Én is úgy voltam életemben először, 16 évesen.

Kicsit kellemetlenebb, mert végbélen át történik a vizsgálat (hogy ne "szakadjon" ki a szűzhártyád, és ne legyen emiatt sokkal rosszabb érzés).


(Hozzáteszem, azért van idézőjelben, mert az a hártya nem kiszakad, mint ahogy magyarul lefordították egykor, hanem csak kitágul. Tehát nem egy falszerű pajzsot kell elképzelni, hanem mint egy zokni sarkán a lyukat.)


Remélem tudtam segíteni. + tévhitet eloszlatni

2019. jún. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és #6 amúgy azt tudtam de köszi azért.
2019. jún. 13. 13:34
 9/10 A kérdező kommentje:
(Bocsii, *#7)
2019. jún. 13. 13:35
 10/10 anonim ***** válasza:
37%
Francnak, ha nincs panasz!
2019. jún. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!