Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Rota vírus mennyire gyakori?...

Rota vírus mennyire gyakori? Hogy lehet elkapni? Érdemes beoltatni a babákat?

Figyelt kérdés
Ti oltattok?
2013. jún. 20. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem oltattam. A védőoltás a hasmenéses betegségek csak EGY fajtája ellen véd, a többi ellen nem (pl szalmonella, ami gyakoribb, mint a rota). A másik az, hogy lehet, hogy a baba kibukja/kiköpi az egészet, és akkor buktál tizenvalahányezer forintot.
2013. jún. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mi oltattunk. örülök neki. Kórházba kerültünk más okból és szóltak, hogy úgy menjünk be hogy járvány van az épületben . Egyéb osztályokról is viszik a gasztróra a tünetes gyerekeket (de ugye mire jön a tünet már rég fertőzöl is)... 3 nap telt el, mi megúsztuk tünetek nélkül és érzem, hogy nem vagyok jól szédelgek. Fiam jól volt így hazajöhettünk.


Ő megúszta hányás hasmenés nélkül én 1 hét alatt 8 kilót fogytam, ha megemeltem a fejem azonnal hánytam és ment a hasam.

Én a kiszáradás miatt nem tudtam kórházba menni mert akkor a Gyermekemet ki fogja ápolgatni (kruppos és befulladós)! Így napi kb. 2 deci folyadék (ami 5 percen belül távozott vagy itt, vagy ott) és kb 10 darab keksz volt a heti kajám.

Felnőttként kaptam meg, de ez egy kegyetlen vírus.. erős nő vagyok semmi nem viselt meg, soha semmi nem borított le a lábamról 41 fokos lázzal tüdőgyulladással dolgoztam (tudom ez nem erény csak szimplán hüly.eség) de ez a betegség képes lett volna legyűrni... Egy orvos ismerősünk nyomta nekem vénásan a vitamin koktélt már amikor sárgát zöldet hánytam (na meg persze vért is sajnos a sok erölködéstől amikor már nem volt gyomortartalom se epe és még mindig jött volna..

A fiam egyszer öklendezett slejmet, de tuti hogy az nem a vírus volt.

2013. jún. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy én vagyok az egyetlen ilyen példa, de én beoltattam a fiam! 3 hónappal ezelőtt épp "nyaralni" voltunk, amikor hívott a házi doki,hogy hogy van a gyerek. Mondtam,hogy jól nagyon! Erre közölte, hogy oké, de a küldött székletminta alapján (más miatt küldtünk mintát), a gyerek rotás!

Itthon aztán megbeszéltük,hogy egy gyengébb rotát kaphatott el, ami oltás nélkül is okozhatott volna pár kellemetlen napot, de így, beoltva, meg észrevétlenül átment rajta. Szóval én nem bántam meg!

2013. jún. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lányomnak még nem volt, majdnem 2 éves, nem oltattuk, doktornéni sem akart rábeszélni anno, azt mondta vannak ennél fontosabb oltások is, majd azokról szól...
2013. jún. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is oltattam, és a fiamnak még a Calici vírus se ártott meg, a doki szerint lehet, hogy azért, mert hasonló vírust ismert fel az immunrendszere. A bölcsiben 2 gyerek volt beoltva rota ellen, egy hétig csak ők ketten jártak bölcsibe, mindenki más kifeküdt a vírustól. Én nem bántam meg.
2013. jún. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi is beoltattuk.

Aztán a férjem hazahozott valami nyavalyát.1 hétig hányt,hasmenése volt,fogyott 6 kilót,utána én jöttem a sorban,ugyanígy kidőltem.:(

A kisfiam 1* hányt, 2* volt hasmenése és ennyi volt.

Nekünk érdemes volt.

2013. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3

Hát nem tudom. Ismerős beadatott mindent a gyereknek. Rotát is. Mégis bent voltak calicivírussal a kórházba mert kiazáradt a kisgyerek.

Szerintem ez nem az oltás miatt van. Minden gyerek máshogy vészeli át amúgy is a betegségeket

ápr. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!