Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik ilyen női betegség?

Létezik ilyen női betegség?

Figyelt kérdés

Egy lánnyal találkoztam összesen 3x tinderről, mindezek előtt kb 1 hónapon át beszéltünk, de mindkettőnknek vizsgaidőszak volt plusz 80km távolság.


Azt beszéltük, hogy komolyat akarunk.


Első találkozáskor semmi nem volt szexuális értelemben.


2. találkozáskor lefeküdtünk, de ő mondta hogy "Ideje elő venni a gumit", amikor már akarta hogy előjátéktól tovább menjünk.


3. találkozáskor már azt mondta, hogy ne használjak óvszert, mert ő folyamatosan fogamzásgátló tablettákon van betegsége miatt így lényegtelen.


Tehát itt nem tettem és bele élveztem, majd ezek után nem volt több tanálkozás és nagyon furcsán lett vége.


... a dolog olyan gyorsan véget ért és pont ez után. Meg ha folyamatosan fogalmzásgátón van, mért mondta 2. találkozáskor hogy húzzak gumit ... a 3. találkozás meg 2 nappal utána volt így nem voltunk hírtelen olyan kapcsolatban, hogy "Biztos nincs nemi betegsége a másiknak" tehát nem hiszem hogy attól félt.


Azt mondta hogy a kicsit lusták odalent a dolgok és ha nem szedne fogamzásgátlót akkor nem lehetne menstruációja így gyereke sem később. Meg hogy speciális gyógyszeres kúrán kell majd részt vennije hogy később gyereke lehessen.


A neten nem találtam ezeket igazoló dolgokat, épp ellenkezőleg hogy ezek a gyógyszerek leállítják pár embernél a menstruációt vagy megváltoztatják az ütemét.


Akkor hazudott? Vagy ténylegesen vagy ilyen női probléma?



2019. jún. 17. 11:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy hazudott. Sokan szednek azért fogamzásgátlót, mert nem jönne meg nekik rendesen, rendszeresen, vagy egyáltalán. Bár ilyenkor ez már nem igazi menstruáció, ilyenkor megvonásos vérzés van. Szóval nem igazi megoldás sok esetben, de sajnos sok orvos javasolja ezt, ahelyett, hogy kivizsgálnák, hogy mi okozza és azt kezeljék. De szokták korai változókor esetén is javasolni. Bár mások szerint akkor már nem szabad szedni.

De vannak olyan problémák is, amikor hormontartalmú gyógyszereket, de nem fogamzásgátlót kell szedni, ilyenkor kimaradhat a menstruáció. Pl. ciszták, endometriózis. Ezek a teherbeesést is nehezítik, meddőséget is okozhatnak. És ilyenkor szoktak hormontartalmú injekciók, gyógyszert és más gyógyszereket is adni, ha valaki pl. inszeminációra, lombikra készül.

Én a helyedben senkinek sem hinném el, hogy szed fogamzásgátlót.

2019. jún. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ajajj, nehogy az legyen belőle, hogy pár hét múlva megkeres, hogy "terhes vagyok!"...


Van olyan probléma, ami megnehezíti a teherbeesést (ciszta, PCOS, mióma stb), de ez nem jelenti azt, hogy később nem eshet teherbe. Cisztám nekem is van, meg is műtöttek, de kiújult, a doki ennek ellenére azt mondta, hogy később, amikor tényleg szeretnék babát, lesz majd.


A fogamzásgátlóról meg azt gondolom, hogy kamuzott, ezért írtam az elején azt, amit.

2019. jún. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem megnézett magának aztán meg gyereket akar/akart tőled.
2019. jún. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2# Ezért tettem ki a kérdést :D


... ha az lenne a célja hogy teherbe essen, akkor logikusabb lett volna ha tovább velem marad még mondjuk 1 héten és többször eljátsza ezt.


Meg a terhességet mondjuk olyan eszköznek tudom elképzelni hogy valaki valamit magánál tartson.


Vagy ha a családomat akarná lehúzni anyagilag, amire gondoltam de amikor megismerkedtünk sőt utalálkozás után mutattam jelenket, hogy van pézünk és ott sem igazán olyanokat, amik egy ilyet eredményeztek volna.


Meg akkor is logikusabb lett volna velem maradnia.


Szóval a fejemben, már eldöntöttem hogy a tehesség ki van zárva :D


Még attól féltem, hogy direkt akart valamilyen STDt átadni.


Csak furcsa volt a helyzet...

2019. jún. 17. 12:07
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha teherbe akarna esni, akkor szerintem is folytatná még. Örült volna, hogy talált valakit, és addig folytatná, amíg teherbe nem esik.

Egyébként miért nem találkoztok már???

2019. jún. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül a fogantatással összefüggésben szed gyógyszert. Vannak olyan gyógyszerek amik szedésekor azért kell fogamzásgátlót is szedni, mert az adott gyógyszer negatívan befolyásolja a fejlődő magzatot. Ezért el kell kerülni a fogantatást a gyógyszeres kúra alatt.

Az, hogy miért akart 2. alkalommal gumit és 3.nál már nem, az magyarázható azzal, hogy félt a nemi betegségektől. Ugye az óvszer nem csak fogantatás ellenvéd :)

2019. jún. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A hivatalos ok, hogy még nincs készen egy komoly kapcsolatra és lazább dolgokat nem tud elképzelni.


Ami abban az éretelemben igaz lehet, hogy eddig tudtommal csak 1 barátja volt 5 éven keresztül. Plusz rengeteget beszéltünk így elhiszem, hogy lazább dolgokat nem akar.


Plusz azt is valamennyire, hogy nem kész egy kapcsolatra, mert picit furcsán viselkedett abban az értelemben, hogy eddig még nem nagyon fogták meg a kezét és még nem dőlt egy fiú vállára sem.

(Előző kapcsolat inkább olyan volt hogy havonta találkoztam egyszer és nagyon semmit sem csináltak)


Ennek ellenére a lány rettenetesen jól nézki és az öltözködési stílusa is normális. Nem mondtam volna meg róla, hogy ilyen tapasztalatlan ezen a téren.


Szóval lehet mögötte valamit, de arra gondolok hogy benne talált valami rosszat, mert eddig nagyon akarta a dolgotkat és ezek az okok legtöbb esetben kamuk.

2019. jún. 17. 12:16
 8/16 A kérdező kommentje:

6# Igen, de 2 nap volt a kettő alkalom között és semmit sem beszéltünk STDkről plusz nem is nézte meg igazán odalatt a dolgaimat első alkalomkor és második előtt hogy eldöntse, hogy semmi bajom sem lehet.


Meg előtt már 1 hónapon át beszélgettünk szóval hírtelen nem bízhatott meg jobban bennem.

2019. jún. 17. 12:18
 9/16 A kérdező kommentje:

Minegy 9 hónap mulva kiderül :D de már nem rágódok ezen.


Köszönöm a válaszokat, akkor az első válaszoló alapján valószínáleg igazat mondott... és én reagálom csak picit túl a helyzetet.

2019. jún. 17. 12:19
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is ott furcsa ez az egész, hogy 2. alkalommal már lefeküdt veled, akkor "ideje volt felhúzni a gumit", két nappal később meg előadja, hogy rendszeresen fogamzásgátlót szed.

A csaj átvágott, ráadásul már nem is kellesz neki azzal az ürüggyel, hogy nem akar komoly kapcsolatot. Valami nem stimmel...

2019. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!