Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tampont ki kell venni...

A tampont ki kell venni pisilés közben?

Figyelt kérdés

2019. jún. 18. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
nem
2019. jún. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem.
2019. jún. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
56%
Nem
2019. jún. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Ritka az ekkora egyetértés. Ja, és nem.
2019. jún. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Két külön "lyukról" beszélünk, szóval persze hogy nem.
2019. jún. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
En ki szoktam venni, mivel elkerulhetetlen, hogy pisis legyen a "madzag". De ahogy erzed ...
2019. jún. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Én is kiszoktam venni, mivel minden pisilésnél cserélem. Nem szeretnék a pisis madzaggal lenni...
2019. jún. 19. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

Miért kellene? De komolyan.

A madzagot félrehúzom és kész, nem lesz pisis.

Nem akarok fél óránként tampont cserélni, nem is egészséges.

2019. jún. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Kedves privátíró!

Nyilván nem szó szerint 30 perc 0 másodpercre gondoltam a "fél óra" alatt. :)

Viszont 3 óránál gyakrabban járok pisilni, a tampont pedig kifejezetten ellenjavallt túl gyakran cserélni.

Egyéb probléma?

2019. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

Dehogy is kell! Csak akkor célszerű, ha teljesen megtelt. Ha még nagyon száraz, mikor kiveszed, könnyen felsérti a hüvelyfalat, ami nagyon kellemetlen, és fertőzésveszélyes is. Na pl ez egy nagy előnye a betétnek: akkor cseréled, amikor akarod, a tampont nem, azt akkor mikor már kellőképp véres. Általában gyakrabban kell pisilni, mint tampont cserélni, szóval a fentebb leírtak miatt sokkal gázabb minden pisinél cserélni, mint ha esetleg pár csepp a madzagon köt ki. Amúgy egyáltalán nem kell, h a madzagra is kerüljön belőle, nekem pl sosem lesz pisis, mert egész egyszerűen pisilés előtt megkeresem a madzagot, és félretartom míg pisilek, és így sosem lesz olyan. De ha netán mégis kerülne rá, akkor sem veszem ki, mert az a minimális mennyiségű pisi elenyésző ahhoz képest, h milyen dolgok távoznak egy mensi alatt. Minden tekintetben: a pisi mikor kijön az emberből még steril, csak bizonyos idő elteltével telepszenek meg benne bacik. Méreganyagok vannak ugyan benne, de mikroorganizmusok nincsenek, ellentétben a tamponban álló vérrel ami tökéletes táptalaj lehet. Szóval kár ezen parázi, ha véletlen pisis lesz a zsinór (bár mondom, lehet úgy intézni, h ne legyen). De ha valaki nem teszi félre közben az sem gond, volt egy barátnőm, aki úgy ahogy volt nekiállt pisilni, és jó része a cérnán folyt le, és soha semmi baja nem volt emiatt. Annyi, h tisztasági betétet is használt mellé, ami miatt nem érezte nedvesnek a cérnát. (Én mondjuk nem csinálnám így mert zavarna a tudat, de őt nem zavarta, és baja sem lett belőle, szóval totál felesleges emiatt kicserélni...

32/n

2019. jún. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!