Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bőrgyógyász/nőgyógyász tud...

Bőrgyógyász/nőgyógyász tud valamit kezdeni tinédzser kori problémás bőrrel?

Figyelt kérdés

Hetedikes koromban volt nagyon durva a bőröm, hatalmas gennyes golyók, stb..


Mostmár tizedikes vagyok, a bőröm már jobban néz ki, bár még rengeteg mitesszerem van, amiket ha kitisztítok 1-2 napra múlik el. Persze vannak még pattanásaim de kevesebb, nem olyan feltűnőek, stb.



De még mindig csúnya a bőröm,kb olyan mint ezen a képen a fenti



: [link]


Nem nagyon hiszek abban, hogy bármilyen drogériás kence segítene.


Az a tervem, hogy kozmetikussal kitisztíttatom, és elmegyek bőrgyógyászhoz valami kencéért, majd nőgyógyászhoz, háha ad valamilyen gyógyszert, tablettát rá.(gyógyszer -párti vagyok, szóval az ilyen :a "gyógynövények sokkal jobbak" dumától kérlek kíméljetek. Főleg, hogy már próbáltam.)


Azt még hozzátenném, hogy 13 éves korom óta van menzeszem, most 16 vagyok, és nincs beállva normálisan. Van mikor 2 hetente jön meg, változóan 3, néha 8 napig tart.

Arra utalok ezzel, hogy nincs rednben a hormomháztartásom.



2019. jún. 23. 14:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Mellesleg azért itt van, mert itt többen vannak, és leginkább véleményekre lennék kíváncsi. Szakszerű tájékoztatást úgysem tud senki adni itt.
2019. jún. 23. 14:50
 2/7 A kérdező kommentje:

De miért nem a bőrápolás temakörbe tettétek át, ha mar attéttétek?

A vaginámnak ehhez semmi köze! Miért pont ide?

2019. jún. 23. 15:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Meglehet, hogy gond van a hormonokkal, de az is lehet, hogy magától elmúlik. Szerintem tisztítsd rendesen az arcod, hagyj magadnak időt, ilyen ez a serdülő kor :D Ahhoz képest még nem is vészes a kép amit küldtél. Meg elmehetsz orvoshoz is akár, de hormonális kezelésre egyelőre azt látják a legjobbnak, hogy mindenkinek odalökik a fogamzásgátlót, de az csak ideig segít. Ha leállsz vele jobb esetben visszaáll a saját hormonháztartásod, de akkor ugyan olyan lessz a bőröd, rosszabb esetben tönkreteszed magad, ráadásul van egy csomó mellékhatás. Szóval azt semmi képpen ne szedj.
2019. jún. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Van egy ismerősöm, neki segített a fogamzásgátló, semmilyen mellékhatást nem tapasztalt, pedig évekig szedte. Miután gyermeke lett múltak el a hormonproblémái.

Nos.. ez az ismerős egy rokon, és sokan mondják hogy külsőleg is hasonlítok rá, ezért gondoltam hogy hasonló problémám lehet.



"Adj magadnak időt" már 3 éve küzdök vele, kössz de ennyi elég volt belőle (no offense)

Elveszi az egész életkedvem.

Így sem azt várom hogy azonnal jobb legyen, azt remelem ha kapok valami gyógyszert, akkor 1-2 év alatt szép bőröm lesz. Mert anélkül kétlem..(bátyám 18, ugyanolyan rossz bőre van mint 4 évvel ezelőtt)

Azért köszönöm a választ, remélem nem sértettelek meg.

2019. jún. 23. 15:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyelj ha annyira zavar menj el orvoshoz, inkább a bőrgyógyászhoz mert a bőröddel van problémád, de nem hiszem hogy egyből fogamzásgátlót javasolna (már ha normális, ugyanis egy olyan fogamzásgátló ami hormokat tartalmaz nem feltétlen a legjobb választás), szerintem eleinte krémeket adna.

De amúgy nem feltétlen a hormonháztartásod a gond, ilyenkor még senkinek sincs beállva és mindenki ugyan ezekkel a problémákkal küzd. (A többség legalább is) Én még 20 évesen is kipattogzom idönként, föként menzesz elött de nem feltétlen csak akkor és szerintem nem csak én vagyok így vele. Én is voltam bőrgyógyásznál nekem ő akkor krémet adott meg egy böralatti gyulladásokra való gyógyszert.

VISZONT ha egy hónapban többször megjön és mind kétszer van rendes vérzés több napon keresztül az lehet probléma, azzal már nőgyógyász de ő sem fog feltétlenül fogamzásgátlót adni rá, mert nem biztos hogy az lenne a gyógymód, de ha már ott vagy nála és úgy döntesz megpróbálod kérheted hogy adjon.

2019. jún. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, azt akartam még írni hogy valószínűleg azért ebbe a kategóriába raktak mert a nőgyógyászt említed a kérdésedben és ebben a kategóriában remélhetőleg csak nők mozognak és mivel vélhetően olyan bajod van ami kapcsolódik a nemedhez (legalábbis a kérdésből és leírásból ez jön le) a kérdésednek itt van a legjobb a helye.
2019. jún. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jún. 23. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!