Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » STD szűrés fizetős? Hogy...

STD szűrés fizetős? Hogy működik? SZTK vagy magán doki?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy az előző munkahelyemen nem voltam bejelentve, a mostanin pedig "próbaidőszakra" átmenetileg egyszerűsített alkalmazottként dolgozom, kvázi nincs társadalombiztosításom. Már jeleztem a NAV felé, hogy szeretném magam fizetni, illetve az elmaradott félévre visszamenőleg is részletre, de még egyelőre nem érkezett válasz. Azt olvastam, hogy az orvos így is köteles ellátni, elméletileg térítés mentesen.

Tehát az első kérdésem az lenne: szerintetek SZTK-ba menjek így, vagy inkább fizessek egy vagyont magán dokinak, hogy ne nézzenek le a kórházba?


Most pedig a sztori:

Kiderült, hogy a szexuális partnerem minden volt csak monogán nem és hogy Chlamydiája van. Nálam ugyan nincsenek tünetek, de olvastam, hogy nem is mindenkinél jelentkeznek. Tudom, akár én is lehettem az, aki megfertőzte a másikat csak nem tudtam róla hogy beteg vagyok, bár ennek elég kicsi a valószínűsége.

Tartok attól, hogy miután neki nem csak én voltam az egyetlen, bármi mással is megfertőzött. Hogy működik ez az egész? Elmegyek a nőgyógyászatra, elmondom hogy a partnerem Chlamydiás meg még ki tudja mi baja van és szeretnék egy teljeskörű STD szűrést? Megcsinálják akkor is, ha nincsenek tüneteim? Kell ezért fizetnem, ha SZTK-ba megyek?


Előre is köszönöm a válaszokat!

22/N



2019. jún. 28. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azért mennék magánba, mert nem gondolnám, hogy ez olyan, amivel várni kéne minimum 3 hónapot, mire kapsz időpontot. Egyébként sehol nem fognak lenezni. Ami sztk-s és ha még tudod oldani, akkor a SOTE bőrklinikajat javaslom(Mária utca, Budapest).
2019. jún. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem a betegségre gondoltam hogy amiatt néznének le, hanem mert gondolom a doki is látni fogja, hogy nincs rendzve a társadalombiztosításom.

Sajnos nem pesti vagyok, de köszönöm a tippet!

2019. jún. 28. 20:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Nőgyógyász ilyennel nem igazán foglalkozik, nem tud mindenre szűrni. Bőr és nemibeteg gondozóba kell menni, ha megalapozott a kért vizsgálat ingyen megcsinálják. Az, hogy a volt partnered beteg és nem volt monogám valós indok.

Én is voltam csak ismeretlen eredetű tünetekkel, chlamydia volt a hunyó. Két külön orvos volt más vizsgált és más volt aki kiadta a leletet, mindkettö nagyon aranyos és korrekt volt.

2019. jún. 29. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!