Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg ennyire erősen is...

Tényleg ennyire erősen is fájhat a mesntruáció?

Figyelt kérdés

Olvasom fórumokon, hogy egyes lányok napokig nem tudnak felkelni az ágyból, elviselhetetlen alhasi görcseik vannak, hánynak és elájulnak. Ez mennyire gyakori? Az eddigi barátnőimnek nem volt ilyen, esetleg bevettek egy fájdalomcsillapítót hasfájásra és ment tovább az élet.

25/F



2019. jún. 29. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lánykoromban nekem is ilyen durva volt. Mondjuk nem napokig, csak az első nap. Volt rá példa, hogy a munkahelyemröl mentő vitte el.

Ha otthon voltam, az első nap inkább benyugtatóztam magam, és akkor az elsö pár kritikus órát átaludtam.

Amikor elkezdtem fogamzásgátlót szedni, akkor megszűnt, mivel olyankor nem menzesz van.

Amikor gyereket akartunk, és elhagytam a tábor, azonnal visszajött.

Gyakorlatilag a szülés után múlt el véglegesen.

2019. jún. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ilyen időszakom, kiderült, hogy mindkét petefészkemen 5 centis ciszta van, meg is műtöttek. Azóta enyhültek a görcsök, de néha még így is nagyon fáj. De van, akinek sajnos tényleg "ok nélkül" ilyen.
2019. jún. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*Amikor gyereket akartunk, és elhagytam a tabit,


Autokorrekt, bocs.

2019. jún. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is nagyon durva volt, első nap offon voltam: begyógyszerezve aludtam ha tehetettem de ha véletlenül nem volt gyógyszer akkor alig bírtam kiegyenesedni és hánytam, sírtam a fájdalomtól sokszor. Nekem is akkor múlt el akikor a kislányom megszületett, azóta alig érzem szerencsére még az első nem sem vészes.
2019. jún. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van, az első három nap kész rémálom. Kaptam receptre valami lórúgás gyógyszert, azt kell szednem reggel este a menstruáció első három napján. De sajnos van, hogy így is kibírhatatlan, egy csomószor kellett emiatt hazamennem suliból. Én hányni nem nagyon szoktam, inkább csak szédülök, hányingerem van, harmatgyenge vagyok és izzadok a fájdalomtól mint a fene. Elájulni sem mindig szoktam, de volt már rá példa. Voltam orvosnál, állítólag semmi bajom.

Szerintem viszonylag gyakoribb ez a nőknél, mint gondolnánk.

2019. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen. Volt olyan, hogy 6x hánytam (kaja, ital vagy epe), elájultam és mellé még fájt is.
2019. jún. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!