Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy orvos mivel tudja indokoln...

Egy orvos mivel tudja indokolni, hogy az inzulinrezisztencia "divatbetegség"?

Figyelt kérdés
Ma üzemorvosnál voltam, és ugye kérdezte, hogy milyen gyógyszereket szedek. Mondtam, hogy Dienille-t kaptam inzulinrezisztenciára és androgéntúltengésre (ezen tüneteim voltak: férfias szőrösödés, brutális PMS, „hipózás”, androgén hajhullás, fáradtság, szédülés, pánikrohamok, erős zavartság, alma típusú hízékonyság), 160grammos diétát tartok, heti kétszer aerobikozom fél órát (tudom, hogy ez kevés, de több mint a semmi). Erre azt mondja, hogy az inzulinrezisztencia divatbetegség, nem valós betegség, egyszerűen csak túl sok cukrot eszik a mai ember, és attól van baja. Nem mondtam erre semmit, mert nem értem. Valaki felvilágosítana, hogy egy mai orvos miért mond ilyet? Rágugliztam, hogy találok-e érveket arra, hogy mitől nem számít ez betegségnek, de nem találtam erről egyelőre semmit. Egyébként a Dienille teljesen eltüntette a PMS-em, és a férfias szőrösödésem is javult.

2019. júl. 8. 12:17
 1/10 A kérdező kommentje:
28/N
2019. júl. 8. 12:18
 2/10 anonim ***** válasza:
A dienelle csak elnyomja a tüneteket, ha abbahagyod visszajön minden! A dokinak egy részben igaza volt, hogy ezt helyes életmóddal lehet csak helyrehozni! Fogyás, egészséges étkezés, sok víz fogyasztása, sport, stressz megszűntetése. Nekem is ez volt a bajom. Fogyás és heti rendszeres sport "meggyógyított".
2019. júl. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Perjes Kingától rendeltem étrendet, tanácsadást.
2019. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos.

Az, hogy nem valós betegség azzal nem értek egyet. Manapság, a 21.században a cukorbetegség egy súlyos közegészségügyi problémát jelentő kórkép. Az ülő életmód, munkában, otthon, tv és számítógép előtt; kocsival járnak kb a wcre is az emberek. Könnyen hozzájuthatunk a boltban az élelmiszerekhez, jellemző az egészségtelen ételek, italok fogyasztása. Ez az életmód vezet inzulinrezisztenciához és cukorbetegséghez.

Ezért nevezhette divatnak.

2019. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a válaszod, és a Dienille-el kapcsolatos infót, ez új volt. Elsősorban azt nem értem, hogy egy orvos miért nevez divatbetegségnek egy olyan állapotot, amit helyes életmóddal helyre lehet hozni (évek). Nagyon sok más "elismert" betegséget helyre lehet hozni helyes életmóddal, ezzel az erővel azok sem betegségek. Szóval magát az érveket nem találom sehol, hogy ez mitől divatbetegség/nem egy beteg állapot.


És megmondom őszintén, maga a divat szó sértő, nem csak nekem, hanem minden inzulinrezisztensnek. Úgy hangzik, mintha az ember hipochonder lenne.

2019. júl. 8. 14:16
 6/10 A kérdező kommentje:
#4-esnek is köszönöm! Így már azért elfogadhatóbbnak és értelmesebbnek tűnik a divat szó használata.
2019. júl. 8. 14:20
 7/10 A kérdező kommentje:

Még egy érdekes infó, apukámnál is diagnosztizáltak inzulinrezisztenciát, pedig ő testépítő 32 éve... Tény, hogy a fehér rizs, meg a heti 1 csaló napok stb. nem tettek túl jót neki hosszú távon, de azért a mozgást bőven felülteljesítette (ő inkább szálkás, mint "felfújt"), és heti 6 alkalommal fehérjedús ételt evett.

Az unokatestvére meg napi szinten eszi a gyorséttermi kajákat, csak cukros üdítőket iszik, és semmi baja nincs, pedig csak pár évvel fiatalabb nála. Ebből is látszik, hogy egyes emberek toleranciája mennyire más és más. Elég komplexnek látom ezt az egész inzulinrezisztencia dolgot.

2019. júl. 8. 15:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, mert sokan valóban kezdenek átesni a ló túloldalára. Létezik IR, fontos is kezelni... De.

Benne vagyok egy IR csoportban facebookon, naponta töltik fel az emberek a leleteiket. Én még olyan eredményt az oldalon nem láttam, amire legalább egy nagyokos ne írta volna rá, hogy IR. Gyakorlatilag olyan, mintha nem is létezne ember, akinek normálisak az értékei:D

Amúgy a dienille nem kezeli az IR-t, csak mondom... Arra a metformin való.

2019. júl. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: az IR-nek nincsenek lefektetett diagnosztikus kritériumai. Régen használták a homa indexet, de rájöttek, hogy nem ad reális képet. És most ott tartunk, hogy létezik IR, csak nem tudjuk, hogy milyen értékektől számít annak. Nincs egy fix érték, mint diabetesnél pl. Majd ha kitaláltak egy fix diagnosztikai rendszert, akkor jobban el fogják ismerni.
2019. júl. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Most egy kicsit lefagytam... Nekem úgy mondta az endokrinológus, hogy a Dienille-t elsősorban az androgéntúltengésre írja fel, de hozzátette, hogy az IR-en is segíteni fog. Mivel a gyógyszerszedést és a diétát kb. egyszerre kezdtem el (diagnózistól számítva), ezért gondolom az állandó "hipózás" a diéta miatt maradt abba, a nagy kanszőrök+PMS meg a tabi miatt múlott el.


Úgy érzem kielégítő válaszokat kaptam, még többet is, mint amit kérdeztem, úgyhogy mindenkinek köszönöm mégegyszer.


Még kigondolom hogy legyen eztán (Dienille kiiktatása stb.)

2019. júl. 8. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!