Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhesség alatt inzulinreziszt...

Terhesség alatt inzulinrezisztencia?

Figyelt kérdés

Egy kicsit lehet,hogy hosszúra fog sikeredni,de szeretném ha segítenétek. Negatív kommentelők kíméljenek.

A férjemmel majdnem egy évig próbálkoztunk a babával mikorra sikerült,de sajnos elvetéltem az 5. héten. Utána nem szerettem volna ha elkezdünk úgy próbálkozni,hogy nem csináltatok vizsgálatokat. Elmentem nőgyógyászhoz aki elküldött hormonvérvételre, semmi eltérés nem volt. Majd elmentem egy cukorterhelésre is inzulinszinttel együtt. Azt mondta akkor az endo doki,hogy kezdődő inzulinrezisztenciám van, de kezelhető sport diéta, és mondta,hogy ír fel gyógyszert is ha szeretnénk majd babát. Elkezdtem közben szedni Gynositolt amit azt mondott a nőgyógyászom,hogy hozzájárul az inzulinrezisztencia megfelelő működéséhez. Ez ebben az év áprilisában volt. Elkezdtem szedni a merckformint gyógyszert de viszont kimaradt a menszeszem májusban és júniusban, csináltam tesztet nem voltam terhes, abbahagytam a gyógyszert és egyből megjött, majd beszéltem egy ismerősömmel aki szintén ilyen helyzetben van, azt mondta neki is abba kellett hagyni mert még a peteérését is eltüntette. Abbahagytam elkezdtem diétázni és sportolni. És most terhes lettem. Azóta ahogy abbahagytam a gyógyszert beállt napra pontosan a menszeszem. Még vagy 5 hetes vagyok, jövőhéten megyek orvoshoz. Azt szeretnám kérdezni,hogy szerintetek menjek endo dokihoz?



2018. nov. 4. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia, lényegi kérdés: mi a napi táplálkozásod?
2018. nov. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Változó: reggeli tojásrántotta tk kenyérrel, tízórai natúr joghurt, ebéd akármit amit főzők akár egy pörköltet vagy levest nagyon keveset eszem belőle a megfelelő mennyisget csak nekem való tésztával vagy ízesítéssel uzsonna, korpovit keksz egy fèl almàval de ez is változó, vacsora bundáskenyér teljes kiőrlésű kenyérrel vagy szendvics szalámival vagy körözött. Megmondom őszintén utóvacsoràm nem mindig van. És persze csak víz nagyon ritkán light kóla, édesség csak cukorbetegeknek való bioboltba kapható keksz vagy valami.
2018. nov. 4. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!