Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kap valaki hormonkezelé...

Hogyan kap valaki hormonkezelést? Hogy kell női vagy férfi hormonokhoz jutni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy pl. azok, akik át akarják operáltatni magukat másik neművé, kapnak ilyet. De ha mondjuk nekem csak a szőröm nő, és több női hormonra lenne szükségem, akkor vannak ilyen gyógyszerek? Mármint a fogamzásgátlón kívül?

2019. júl. 17. 06:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, persze. El kell menni egy jó endokrinológushoz, ő foglalkozik a hormonokkal. A panaszok, tünetek alapján tud kérni vérvételt és annak eredménye alapján tud felírni megfelelő hormont tartalmazó gyógyszert, ha szükséges.
2019. júl. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt a szőrösödést, amivel küzdesz, nagyon sok minden okozhatja. Pajzsmirigy, PCO, sima prolaktinóma stb. Ki kell vizsgálni és utána kapsz rá gyógyszert. Én is ezzel szenvedek évek óta. A ciklusom teljesen normális, és teherbe is estem spontán.

Bíztam benne, hogy a várandósság enyhíti a tüneteket, hát tévedtem, marad a gyanta :D

2019. júl. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én simán szőrnövekedés miatt nem tenném. Helyette gyanta, epilátor vagy összegyűjteni egy IPL gépre, feltéve ha világos a bőröd és sötét a szőröd. 50-70 ezerért már simán kapsz egy nagyon jó gépet, aztán jó pár évig nem lesz vele gondod. Annyi, hogy hatása idő, addig pedig kénytelen vagy borotválni már a kezeléssorozat előtt vagy 3 héttel. Ősszel elkezded, aztán nyáron már semmi gondod vele (még mielőtt megijednél: tévhit, hogy erősebb vagy több szőröd lenne a borotválástól, de egyébként is a gép elintézi...)
2019. júl. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!