Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek melyik az ideálisa...

Szerintetek melyik az ideálisabb a nőgyógyász választásnál? Ha az orvos férfi vagy nő?

Figyelt kérdés

Igazából talán ez hülye kérdés de csak kíváncsi vagyok a véleményekre és tapasztalatokra. Esetleg valaki tudna is ajánlani nekem egyet? Óbudán és környékén keresek elsősorban és magándokik érdekelnének.

Előre is köszönöm a segítséget!


2019. márc. 22. 09:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Férfiből vagyok, az ismerős hölgyektől származó infó szerint a férfiak meglepő módon jobban bánnak a nőkkel, mint a hölgytársak. Manuálisan és kedvességben is ők a jobbak. Tudásban így nem lehet szelektálni. Férfi és női orvosok között egyformán vannak jók és kutyaütők.
2019. márc. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Én férfihoz járok. Nem mennék nőhöz. Rosszakat hallottam másoktól. Ahogy az első írta, a nők nem olyan kedvesek. Persze nyilván van kedves is. De az én ismerőseim, akik voltak már nőknél, nem szereztek jó tapasztalatokat. Egyszer voltam kórházban, az ott dolgozó orvosok között is a férfiak sokkal kedvesebbek voltak. A kis fiatal rezidens lányok aranyosak voltak, de az idősebb nők nagyon durvák.
2019. márc. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
O ertem :D de erdekes....mondjuk volt egy ilyen sejtesem q: koszonom szepen!
2019. márc. 22. 10:00
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Törvény: Nőgyógyász és fogorvost csak férfit!!!
2019. márc. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%
Ennek állítólag objektív, tárgyszerű oka van: a férfiaknak hosszabb ujja van, így betapintásnál nem kell (kevésbé kell) befelé lökdösni a kezét, kevésbé kellemetlen, kevésbé fájdalmas a vizsgálat.
2019. márc. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%

Én is férfihoz járok és csak jót tudok mondani, viszont nőkről hallottam már rosszakat pl: bunkó és tapintatlan volt (az egyik barátnőmmel történt).

Azóta a barátnőm is férfihoz jár és mondta, hogy teljesen más pozitív értelemben.

2019. márc. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy előttem írták. Találtam egy nagyon kedves nőgyógyászt, férfit, humoros is ráadásul. Mindent jól elmagyaráz, próbálja lazán kezelni a helyzetet, hogy ne feszengjek, a rákszűrést meg se éreztem. Olyan boldogan még soha nem jöttem ki. Emellett mikor kórházba kerültem alhasi görcsel, ott is férfi vizsgált először, nagyon rendesen volt, majd később egy vén qrva, aki ordítozott, a kezemre vágott, durva volt, beszólogatott. Hát mondtam is, ezekután köszi nem. Én mindenképp férfire szavazok, ahogy fogorvosra is, előttem írták. Ott is a nőkkel szívtam meg. Bár én már akárhova megyek, csak magán, legalább emberként bánnak velem.


29N

2019. márc. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Amelyik jobb orvos. Fertőzés miatt megjártam több dokit, nőt is férfit is, félre kezeltek, nem vettek minták, hülyeségnek tartották a partner kezelését. Végül férfi orvosnál kötöttem ki, tisztességesen végzi a munkáját.
2019. márc. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%
Én jártam női orvosnál is és férfinél is. Jelenleg férfi orvoshoz járok akivel megvagyok elégedve.
2019. márc. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem a nemén múlik. Vannak a nők és a férfiak között is jók is, rosszak is.

Nő vagyok, nőgyógyász szakorvosjelöltként dolgozom, de akárhányszor lemegyek az ambulanciára, mindig megkapom legalább egyszer, hogy "annyira örülök, hogy nőhöz kerültem", és csomószor megkérdezik, hogy melyik napokon vagyok, mert akkor jönnének kontrollra.

Saját magam is nő nemű kollégához megyek rákszűrésre. Ha szülés miatt kellene orvost választanom, akkor 2 női és 2 férfi jelöltem lenne. Műtéteknél is van olyan, amit inkább női kollégával csináltatnék meg, és olyan is, amit inkább férfi kollégával. De nem igazán a nemükön múlik, hanem azon, hogy ki mihez ért igazán. Egy nőgyógyász sem érthet a nőgyógyászat összes területéhez egyformán. Aki rengeteget operál, az abban jó lesz, de mondjuk infertilitás kezelésben meg nem. Igazából kicsit hülye dolog is az, hogy az ember egyetlen nőgyógyászhoz ragaszkodik és azzal veteti a rákszűrést, azzal operáltatja magát, az vezeti a szülését és az anyja onkológiai műtétét is...

2019. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!