Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tudnám ezt elfogadni?...

Hogyan tudnám ezt elfogadni? Vagy milyen vizsgálatot csináltassak?

Figyelt kérdés

Nő létemre elég szőrös az arcom. Már nem egy orvosnál jártam, elég sok pénzt kifizetve különféle vizsgálatokra, de sajnos senki se tudta megmondani, hogy mi okozza a problémát. Azt meg főleg nem, hogy mit tegyek.

Ami biztos: inzulinrezisztenciám van, de az orvos azt mondta, hogy amiatt nem lehet.

Tesztoszteron szintem rendben van.

A nőgyógyásztól kaptam elég magas hormonális fogamzásgátlót, aminek elvileg segítenie kellett volna. Ezt egy évig szedhettem, ez le is telt.

Pcos-re azt mondta hogy kizárt, mert a menstruáció rendszeres.


2019. júl. 18. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Endokrinologust kellene keresni, egy nagyon jót.
2019. júl. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
voltam már ott is cushing szindróma miatt, de azt mondta a kortizol szintem teljesen normális és ezt kizárta. NEm vagyok túl vékony, azt mondta fogynom kell. Már 10 kg-val könnyebb vagyok és semmi változás.
2019. júl. 18. 19:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Mutasd meg nekem
2019. júl. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem szép látvány egy szőrös női áll
2019. júl. 18. 19:33
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
A vizsgálatok azért nem mutatnak semmi problémát, mert nincs. Úgy tűnik, sima esztétikai kérdés, valszeg genetikai okai vannak. Lézeres szőrtelenítéssel végleg megszüntethető, de nem olcsó. Ami fontos alapszabály, hogy soha nem borotváld, mert utána még erősebben nő vissza.
2019. júl. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát erre a nagyon szőrös női állra én is kíváncsi vagyok.
2019. júl. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia, bocsi off : az inzulinrezidztencia hogyan derült ki? Milyen vizsgálat kell hozzá?

Pajzsmirigyedet is nézte az endokrológus? Nekem nagy nehezen derült ki a hashimoto-m. De ha az orvoson múlna még ma sem tudnám, úgy kellett kikönyörögnöm egy tsh /fsh stb hormonoanelt, amit saját magam néztem neten, hogy mi lehet a bajom...

2019. júl. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nézték a pajzsmirigyemet is, teljesen értéken belül volt.

Az inulinrezisztenciám úgy derült ki, hogy folyamatosan az internetet bújtam, hogy mire utalhatnak a tünetek. 1 év alatt 15 kg-t híztam, ami leginkább hasra/csípőre ment fehér kenyeret évek óta nem eszem és a tésztafélék se a barátaim). A nőgyógyász beszélt az inzulinrezisztenciáról. A hormonvizsgálatos papírra fel is írta de azt nem tudták megnézni ahol voltam. Elmentem belgyógyászhoz, ő egyből gyanakodott erre, mert mondtam, hogy nagyon sokszor felébredek éjszakánként. Írt egy beutalót. Egyébként egy sima egyszerű vérvétel. Annyi, hogy vesznek éhgyomorra, utána kell innod egy nagyon rossz ízű cukros löttyöt és utána 60 perc és 120 perc múlva megint vesznek vért. A cukrom rendben van, az inzulinom viszont a megengedett érték 4 szerese. Ha van még kérdésed nyugodtan írj. Remélem tudtam segíteni.

2019. júl. 18. 22:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm igen! Remélem megoldódik a problémád!
2019. júl. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!