Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a Tsh rendben a vérképemen,...

Ha a Tsh rendben a vérképemen, akkor nem lehetek inzulinrezisztens? Vagy érdemes további vizsgálatokat végeztetnem?

Figyelt kérdés

Most voltam teljes labor vizsgálaton.

Tüneteim: hajhullás, fáradtság, alma típusú hízás, akne.

Ha a Tsh 3,91 lett, és benne van a tartományban akkor minden rendben? Vagy érdemes további hormon vizsgálat?

Most ez alap labor volt, háziorvos kérte.

Főleg a hajhullás és pattanásos bőr zavar, kellemetlen, bármilyen kozmetikumot használok, semmit nem ér.



2019. júl. 20. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Még pajzsmirigybeteg is lehetsz, nem hogy inzulinrezisztens. A tsh egy alap pajzsmirigy vizsgálatra val, sajnos nem mutat ki minden pajzsmirigy alulműködést. Az inzulinrezisztenciára nézve meg pláne nem meghatározó. Endokrinológushoz mennék (magánba), ha meg nincs rá pénzed vagy nagyon későre kapsz időpontot, keress rá az ir diétára a neten. Nem nehéz betartani és egészségeseknek is kimondottan hasznos. Kezd el betartani és nézd meg mi történik. Sajnos ennél bonyolultabb hormonvizsgálatot simán házidoki nem tud kérni, csak szakorvos illetve magánban tudsz végeztetni.
2019. júl. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A TSH mellé FT3, FT4, ATPO mérése is kellene. Ez a 3.91 lehet, hogy határon belül van, de szerintem emelkedett érték.


Az inzulinrezisztencia kiderítéséhez 3 vagy 4 pontos terheléses vizsgálat szükséges.

2019. júl. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. júl. 20. 16:48
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én pont most voltam pajzsmirigy miatti vizsgálatokon teljes képet csináltattak. Többek között azt is, amit az előttem szóló ember mondott.


A dokim, akihez fordultam a problémával azt mondta, hogy a normális érték a 1,5 és ehhez képest a 3,9 emelkedett. Ha valaki ezzel elküld, hogy ez normális, akkor menj át valaki máshoz. Engem is elküldtek másfél éve, amikor elmentem egy másik dokihoz, hogy semmi bajom. Akkor a TSH-m 2,9 volt. Most már 4,3... Másfél éve meg lehetett volna előzni, most már kezelni kell...


Endokrinológus megmondja, hogy milyen dolgokat kell nézni.


Bemásolom ide, hogy nekem mit kértek (az emailből, amit kaptam tőlük). Mondjuk nekem voltak jelek progeszteron problémákra, de ezek sokszor együtt járnak.

Nemi hormonok:

Menstruációs ciklus (első felében) 3-5.napján:

·LH

·FSH

·Prolaktin

·Ösztradiol

· Progeszteron

·Tesztoszteron

·DHEA

·D-vitamin

·AMH


Menstruációs ciklus 2.felében is, pontosan ovuláció+7nap, azaz 29-30napos ciklus esetén a 22-23.napon:

·Ösztradiol

·Progeszteron


Inzulin rezisztencia kiszűréséhez:

·glükóz

·inzulin


Jó lenne a koleszterineket látni!


Pajzsmirigy funkciók:

·TSH

·FT3

·FT4

·Anti TPO

·Anti TG

·RT3, azaz reverz T3 Ezt csak maszek labor készít Magyarországon.

2019. júl. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!