Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátlónál valóban...

A fogamzásgátlónál valóban nagy a vérrögösödés veszélye? Ez minden terméknél ilyen sajátosság?

Figyelt kérdés

2019. júl. 22. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem mindnél és nem mindenkinél, több fajta fogamzás gátló is van és elötte tesztelnek ne aggódj hogy mennyire vagy hajlamos rá
2019. júl. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi számít nagynak? Fogamzásgátló nélkül 10 ezer nőből kB. 2-nek lesz trombózis, kombinált fogamzásgátlóval meg 5-12-nek.
2019. júl. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
De, sajnos mindegyik hajlamosít rá, és a legtöbb orvos nem csináltat tesztet, csak felírja. Ha előfordult a családban visszér vagy trombózis, én más fogamzásgátló módszert keresnék. ((nem is beszélve a többi mellékhatásról: migrén, libidócsökkenés, pajzsmirigy-problémák, stb. persze nem mindenkinél, de elég gyakoriak ezek sajnos.)
2019. júl. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van ilyen mellékhatása igen. Viszont ez főként szerintem az orvosok hibája, nagyon sokan csak ugy felirjak, semmi vizsgálat nélkül. En is szedek fogamzasgatlot. Mikor elkezdtem elotte elmentem vérvételre, nem találtak semmit ami alapján indokolt lett volna hogy ne szedjem. Kikerdezett elotte az orvos hogy van e trombozis hajlam a családba, cigizek e, migrénes vagyok e stb. Fel évente járok vervetelre, hogy nehogy valami baj legyen. Nekem semmi tunetet nem okozott a fogamzásgátló.
2019. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a tabletta csak az utolsó lehetőség legyen, ha már semmi más nem válik be.
2019. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!