Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érdemes-e még használni...

Érdemes-e még használni ezeket a kontaktlencséket?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdtem használni egy pár kéthetes kontaktlencsét. Elfogyott a folyadékom, így estére szoba-hőmérsékletű vízben annyi sót feloldottam, amennyi csak belefért, és abban tettem el őket. Ma szerzek folyadékot, és úgy tervezem, hogy abban is fogom áztatni a lencséket egy darabig, mielőtt újra beteszem őket.


Szerintetek kezdjek új lencsébe inkább, vagy használhatom ezeket, mintha mi se történt volna?



2019. júl. 29. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Kuls
2019. júl. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Dobd ki a kukába!
2019. júl. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül voltam optikusnál, aki azt mondta, így, hogy a lencsék szavatossága még nem járt le, öblítsem le őket alaposan a folyadékkal, és ha behelyezve nem érzek irritációt vagy homályos látást, akkor használjam őket nyugodtan.
2019. júl. 29. 16:38
 4/4 A kérdező kommentje:

Nos, a lencséket egy éjszakát hagytam ázni a folyadékban, és másnap beraktam őket.


Kb. egy óráig próbáltam szokni, de mivel furcsán irritálták a szemeimet, és azok kissé be is vörösödtek, végül tényleg kidobtam őket a kukába.


A vörösség és a kellemetlen érzés a délután folyamán szerencsésen elmúlt.

2019. júl. 31. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!