Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Blue filteres szemüveget...

Blue filteres szemüveget kértem - monitorhoz, telefonhoz lenne rá szükség - de kiderült, hogy rövidlátó vagyok az egyik szememre egy kicsit. Hogy tudom használni a -os szemüveget közelre?

Figyelt kérdés

Annyira meglepődtem, hogy dioptriás lencsére van szükségem, hogy ezt eszembe se jutott megkérdezni, csak már itthon. De ha olyan szemüveget kell hordanom, ami a távolra látást segíti, akkor a közeli monitorhoz és telefonhoz ezt nem fogom tudni használni. Vagy igen? 0,5-ös nem nagy, de akkor is.

Teljes a káosz...

Véleményeket, légyszi!

Előre is köszönöm szépen!



#szemüveg #bluefilter
2018. okt. 12. 12:44
 1/5 anonim válasza:
100%

Ez tőled függ, lehet közelre zavarni fog mivel neked annyira nem rossz a szemed, de van aki nem zavar. Pl engem nem, de én 10-20 cm ig látok normálisan aztán szemüveg nélkül már homályosodik (-2,75 és -3,25 dioptriás a szemem)


Szóval használhatod nyugodtan ha nem zavar, semmi bajod nem lesz

2018. okt. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)


Muszáj lenne használnom közelre is, különben a blue filternek nem sok értelme van. :(

2018. okt. 12. 13:37
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Ilyen kis dioptriás szemüvegnél az óhajtott távolságokat látni fogod, de az optikusnál ki kell próbálni. Állandó viselés azonban nem ajánlott (lásd a videót), de nagyon ajánlott lenne a szemmasszázs, szemtréning, elkerülendő a szem leromlását.

https://www.youtube.com/watch?v=Rysm0ILSgdk

2018. okt. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt a szemtréninges agymenést hagyjuk már, ezer meg egyszer bizonyítva lett már, hogy semmi nem érhető el vele!


Alapból a szemüveggel ugyanúgy fogsz tudni közelre is látni, mint eddig, változás csak extra közelre vehető észre, de gondolom a monitort nem 1 cm-ről (szó szerint értendő!) nézed. Ezt úgy képzeld el, hogy pl. szemüveg nélkül jobban látod a szőrszálakat az arcodon a tükörhöz hajolva, mint szemüveggel, mert ugye a szemüveg egy kicsit kitolja a legkisebb fókusztávolságot.


A fenti példát személyes tapasztalatból mondom, -2-es szemüveggel.

2018. okt. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te mi lenne, ha a monitor színhőmérsékletét állítanád be sárgásra? Pontosan ugyanoda jutsz mint azzal a bluevacakkal, sőt azzal egy akármilyenre beállított monitort hangolsz el, azt se tudod milyenre, míg ha beállítanád a monitort tisztességesen semmibe sem kerülne. D hát amíg el lehet adni addig hülyítik a népet, mert mér ne.
2018. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!