Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen dioptriás szemmel...

Milyen dioptriás szemmel meddig lehet látni?

Figyelt kérdés

Pl utcán szemüveg/lencse nélkül mit láttok még?

Mit nem láttok már?

Hány dioptriáig mérték kimenni szemüveg nélkül?



2019. aug. 3. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elvileg mínusz 4-es vagyok (azért írom hogy elvileg, mert ismertem olyat aki állítása szerint mínusz 6-os de lazán járkált szemüveg nélkül), de ha szemüveg nélkül beszélgetnék valakivel normális távolságban, nem ismerném fel. Utcára eszemben sincs szemüveg nélkül kimenni, mindig és mindenhol rajtam van. Az egyedüli alkalom amikor leveszem az az, amikor ágyban fekve telefonozok és biztosra tudom, hogy nem kell messzire néznem (meg nyilván mikor fürdök). Kb. másodikos korom óta romlik a szemem, így nem emlékszem milyen lehetett akkor, de azért lett szemüvegem mert nem láttam a táblát, pedig első sorban ültem.

Pontos adatokat nem tudok mondani, de most megnéztem és kb 30 centi az a távolság, amit biztosra látok. Utána kezd elmosódni/homályosodni, és nyilván minél messzebb, annál rosszabb.

2019. aug. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
Oda kellett volna figyelni 7. osztályban fizikaórán. A diptria a fókusztávolság reciproka. 4D-vel 25 cm-re látsz élesen. 5D-vel 20 cm-re. 1D-vel 1 m-re.
2019. aug. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát kettes én nem tudom te mikor voltál hetedikes, valószínű akkor még normális dolgokat tanítottak de én pár éve végeztem a hetediket és nem tanultunk ilyet.
2019. aug. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem -1.50 és -1.75, ezzel még nincs nagy probléma alapvetően. Ha viszont messzebbre kell néznem (pl moziban vagy előadáson a hátsó sorból), akkor felveszem és vezetéshez is.
2019. aug. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Nekem -5-ös és kb. az van amit az első írt. Igazából olyan -2-es dioptriától tök mindeggyé válik az egész, mindenképp kelleni fog a szemüveg mindenhez.
2019. aug. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Nekem - 2,5 mindkettő plusz ball szememre még kellett egy feles cilinder. (Azóta romlott szerintem ebben a hónapban megyünk vissza kontrollra)


Mivel a szemem megszokta a szemüveget így már csak kb fél-1 méter amig még látok. Mielőtt lett volna szemüvegem akkor a 3.padból a tábláig láttam el.

2019. aug. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 Ez oké, de a szem is rendelkezik dioptriával! (Ami változik, mivel a közelre meg távolra nézéskor a lencse vastagsága is változik.)


Pontos adatokat lehet tud valaki Tudomány kategóriában, nem akarok hülyeséget mondani.

2019. aug. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
#7 persze, hogy rendelkezik, kb 60 D-s a szem, de ez rohadtul nem tartozik ide, ugyanis fenytoresi hibarol beszelunk. Nincs turelmem hosszan leirni a sztorit, de hidd el, tobbet konyitok hozza, mint barmelyikotok :)
2019. aug. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

-1.

1 méterig éles értelemszerűen. De - fényviszonyoktól függően - 30-tól 100 méterig sem gond felismerni valakit.

2019. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!