Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák akiknek a gyerek 3-4...

Anyukák akiknek a gyerek 3-4 éves kora körül derült ki hogy szemüveg kell a gyereknek írnátok? Létezik az hogy 7 dioptriás szemmel még ezeket simán megcsinálja? Nagyon el vagyok keseredve és tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Nemrég feltűnt a kisfiamnál, hogy valami nem stimmel. Ha nagyon elfáradt, vagy nagyon fókuszál valamire, a bal szeme bekancsít néha. Elvittem szemészetre és pupillatágítás után műszerrel megmérték a szemét. A bal szeme7,5, a jobb 7,25 dioptriás. Azt hittem leesek a székről a meglepődéstől.A hétköznapi életben szinte semmiről nem lehet észrevenni, hogy rosszul látna! Simán jön megy, nem megy neki semminek. Ugrál az ágyon SOHA nem lépett még félre, és nem esett le! Legózik, gyurmázik annélkül, hogy a szeméhez közel tenné a dolgokat. Sokszor közel megy a tv-hez, de sok gyerek csinálja ezt. Kérlek írjatok! :-(
2015. jan. 28. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol voltál szemészeten, DE én biztos elvinném máshová is. Nálunk van egy kifejezett csecsemő/gyerekszemész ill, van az én saját szemészem. Mindkettőre privát szoktunk menni, mivel én szemüveges és asztigmiás vagyok figyelünk a babókra is, mert bármikor előjöhet.

Nos ha a hétköznapi "életben" nem látszik rajta ez a fajta rövidlátás (rövid vagy távollátást állapítottak meg nála egyébként?) én biztos elvinném kikérném más véleményét (nekem anno az sztk-ban rontották el a szemem, sokkal nagyobb dioptriát írtak fel mint kellett volna, aztán a magán szemész meg ki volt akadva, hogy ki volt az a h...e aki ezt nekem felírta, mert én messze vagyok még attól, hogy ilyen rossz legyen a szemem :) Én akkor megfogadtam, ha gyerekem lesz nem viszem akárkihez és inkább nézzék meg többen, mint hogy elrontsák.

Szóval a 7 dioptria főleg a rövidlátást állapítottak meg nála az nagyon rossz, tulajdonképpen szemüveg nélkül csak homály dolgokat lát, ez már a szódásüveg szemüveg (unokatesómnak ilyen a szeme, szemüveg nélkül közlekedni sem tud). Nekem csak 3,25 és 4-es, vagyis szemüveg nélkül közlekedni ugyan tudok, mert látom, hogy van ott valami, de azért homály van, talán 1m-ről már felismerném normálisan az arcokat, de pl írni, rajzolni kb 20 cm-re kell a papírhoz, hogy élesen lássak és ez csak 3-4 dioptria.

Szóval vidd el egy másik orvoshoz is szerintem.

2015. jan. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
+7-es szemüveget írtak neki. Magánrendelésre vittem először, ott megállapította a doktornő, hogy rossz a szeme, majd ugyanez a doktornő a kórházi rendelésén csinálta meg a pupilla tágításos vizsgálatot.
2015. jan. 28. 15:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha távollátó akko igen lehet ilyen rossz a szeme. Mint írtam én ill unokatesóm rövidlátók vagyunk, ezért " nem látunk" a hétköznapi életben szemüveg nélkül. A kisfiad meg távollátó vagyis ez nem akadályozza a mindennapi dolgokba. Ezt inkább az ő korában mondjuk a rajzoláson, vagy mondjuk a kis legojátéknál venni észre, hogy nem tesz közelre, mert akkor nem látja. Távolról szemláli a dolgokat.
2015. jan. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod. Sok helyen azt olvastam, hogy a kisgyerekeknél teljesen másképp működik ez a dolog mint a felnőtteknél. Állítólag 13 dioptriát is képesek kikorrigálni, hogy ha nagyon meg akarnak nézni valamit. Ezért jó lenne ha kisgyermekes anyukák akiknél hasonló probléma volt írnátok nekem.
2015. jan. 28. 16:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Majdnem 3,5 éves volt a kisebbik fiam, amikor szemüveget kapott, +3,5 és +5,5 a szemei, több, mint fél évig takarni is kellett az egyiket.

A 3 éves státuszvizsgálaton vette észre a védőnő, hogy valami nem stimmel. A Heim Pálban voltunk, majd elvittem magánrendelésre is, de mindkét helyen ugyanazt állapították meg.

Nekünk is azt mondta minden orvos, hogy a gyerekek szeme nagyon sokat alkalmazkodik, de a 7 dioptria nekem is soknak tűnik!

Mindenképpen vidd el egy másik orvoshoz is, akkor te is nyugodtabb leszel.

A Heim Pál kórházat nagyon tudom ajánlani, kedves és hozzáértő orvosok vannak ott.

2015. jan. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem tűnik soknak!Az én kisfiam 6.5(!) éves,1 hónapja kapott szemüveget(+6,+5.5).Senki semmit nem vett észre addig.A státuszokon minden oké volt(a védőnő szerint),nem ment neki semminek,nem esett el/le stb.Szerencsére pár hete a gyerek kettős látásra kezdett panaszkodni.Így derült ki,hogy valami nagyon nem oké.A gyerekorvosunk ismeri a Heim Pál szemész főorvosát,Hozzá irányított.Mielőtt Ő magánba megnézte volna a gyereket,beküldött a kórházba,hogy ott is vizsgálják meg.Azután megnézte Ő is,és ugyan azt az eredményt hozta ki.Rejtett kancsalsága van,elég erős dioptriák kellenek,plusz 1 évig takarni kell az egyik szemét.Hála az égnek rögvest elfogadta a dolgokat a gyerek,és szó nélkül viseli a dolgokat.Azt mondta a doki,hogy ne ijedjünk meg.Ha rendesen betartjuk a szabályokat,viseli a gyerek a szemüveget(és amíg kell,a tapaszt is)kb. 16 éves kora körül LETEHETI majd a szemüveget!Szóval ez a dolog,ha időben csípik el,korrigálható.Azoknak kell örökre szemüveg,akik mínuszost kapnak(illetve plusszost,de már későn derülnek ki a dolgok,és nem hozhatók teljesen helyre).Szóval fel a fejjel.Érdekes módon engem egyáltalán nem rémített meg,inkább örültem,hogy kiderült,időben vagyunk,és még rendbe hozható.
2015. jan. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, kicsit megnyugtattál. Akkor ezek szerint mégiscsak lehetséges hogy jól mérték a szemét. Az volt a félelmem, hogy rossz szemüveget kap és még jobban elromlik a szeme.:-(
2015. jan. 29. 09:43
 8/9 anonim ***** válasza:
A 6. vagyok.Biztos,hogy nem mérték élre.Pláne,ha volt pupillatágítás is(az én fiamnak is volt).Hidd el,hogy lelkiismeretesen megvizsgálták.
2015. jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
élre=félre
2015. jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!