Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet hogy romlott a szemem?...

Lehet hogy romlott a szemem? Ti visszaszoktatok menni néha megnézetni?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve van szemüvegem, de nem hordom, csak kb havi egyszer. -0,5-es, és nem zavar tök jól látok csak ilyen üzemorvosi cucc miatt kellett. Viszont most azt vettem észre hogyha álmos/szellemileg fáradt vagyok vagy sokat eröltetem a szemem akkor kezdek homályosan látni.

Most feltettem a szemüvegemet, amit csak olvasáshoz szoktam meg régebben ha monitort néztem de olyan feleslegesnek éreztem mindig. És most azt érzem hogy olyan kellemetlen, mintha nagyon erőltetném a szemem gondolom azért mert nem hordtam rendszeresen és hiàba van meg 1 ève még mindig nem szoktam meg. Nem szédülök, nincs hányingerem csak néha olyan érzésem van szemüvegben hogy most muszàj becsuknom a szemem mert elfáradt,

mint amikor álmos vagyok de nem vagyok álmos csak le kell csuknom a szemem.

Úgy emlékszem mintha mondta volna a doki hogy majd menjek vissza de nem tudom milyen gyakran kell. Szerintetek indokolt most?

(+ hol lehet szemüvegtisztító löttyöt venni, és ameddig nincs mivel tisztítsam?)


2019. aug. 5. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Legalább évente illik kontrollra visszamenni. Persze hordani is illett volna, ha màr kiváltottad. :)

Menj be bármelyik optikába; a legtöbb helyen ingyen, vagy ha nem akarsz újat csináltatni, akkor is pár ezer forintért megcsinálják az orvosi vizsgálatot.

2019. aug. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Oké, akkor visszamegyek.

Tudom hogy kellett volna hordani, csak eddig nem éreztem szükségét mert szinte ugyanúgy láttam vele és nélküle, csak mostanában érzem hogy kell, de olyankor meg elfárad a szemem.

Lesz baja a szemüvegemnek ha ablaktisztítóval áttörlöm ameddig nem veszek erre való folyadékot? Azt tudom h papírtörlőt nem szabad rá használni.

2019. aug. 5. 11:55
 3/8 anonim ***** válasza:
És még vehetnél műkönnyet is
2019. aug. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az mire jó?
2019. aug. 5. 21:15
 5/8 anonim ***** válasza:

-0,5-öst teljesen értelmetlen hordani. Ezt te magad is érezted.

Évente szemdokihoz járni meg végképp felesleges csak azért, mert lapoztunk a naptárban. NEM tudja megelőzni, NEM tudja meggyógyítani, NEM fog jobban vagy kevésbé romlani a szem attól ha nem mész vagy elmész. Kizárólag azt tudja megállapítani, hogy maradt vagy rosszabb lett, de ezeket te magad is érzed, és ha zavar, akkor úgyis elmész, amikor indokolt. Ez nem egy betegség, amit figyelemmel kéne kísérni.

2019. aug. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5 csak hogy, ahogy a kérdező esetében is, ha nem megfelelő szemüveget hord, akkor az fizikai tünetekben csúcsosodhat ki (fejfájás, szédelgés etc), és de, ronthatja is a szemet, ugyanis az agy korrigálni próbál (oké, ez nem az, amit megszoktam, de nem is éles kép), ami által konyhanyelven szólva erőlteti a szemet, ami annak romlásához vezet.

Igen, ez nem betegség és nem gyógyítható (hacsak a műtétet nem vesszük ide), de a megfelelő szemüveg legalábbis megállítja a további állapotromlást. Ehhez viszont kell a kontroll. Kontaktlencsét pl nem is írnak fel, ha nincs 12 hónapon belüli lelet. (Persze, tudom, interneten ma már mindent lehet...)

2019. aug. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os

Nagy butaságokat írsz.

1. írta, hogy szemüvegben rosszabb, mint nélküle.

2. Kompenzálás miatti fejfájás szédülés döntő többségében a rejtett távollátóknak alakul ki. (pluszos szem)

3. A szemüveg semmiféle módon nem állít meg semmilyen szemromlást. A mínuszos szem oka a megnyúlt szemlencse, ami mindaddig nyúlik, amíg nő a fej, akár van rajt pápaszem, akár nincs.

4. Ilyen kicsi dioptriát elég jól kompenzál az agy (és nem, ettől nem fog fájni a feje), illetve eleve nem túl zavaró. Éppen ezért, ha elkezdi rendszeresen hordani, az agy kész jó képet fog kapni és nem fog dolgozni. Ez abban fog megnyilvánulni, hogy a szemüveget levéve - ami elég gyakran jól jön lássuk be (pl sport közben) - a kép váratlanul hosszabb-rövidebb ideig, vagy már örökké homályosabb lesz, mint a szemüveghordás előtti időszakban, mert már nem lesz kompenzáció az agy részéről. Pedig a szem még mindig ugyanúgy -0,5.

5. A -0,5 később még jól is fog jönni. Késlelteti az olvasószemüveg szükségességét, mert kiegyenlíti (persze csak közelre) az öregszeműség pluszos hatását.

2019. aug. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Huu mennyi bonyolult magyarazat...

Koszi mindenkinek, a felèt nem èrtettem de visszamegyek a szemeszetre

2019. aug. 6. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!