Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg nélkül is jól látok...

Szemüveg nélkül is jól látok ez normális?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta szemüveges vagyok és régen ilyen 6 körül volt a dioptria most már csak 3.75 de szemüveg nélkül is tökéletesen látok. Osztálytársamnak még elméletileg jobb a szeme mint az enyém te szemüveg nélkül alig lát.

2019. aug. 29. 00:22
 1/6 anonim ***** válasza:

+ vagy -?

Közelre és távolra is jól látsz?

Mikor voltál szemészeten utoljára?

2019. aug. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy az osztálytársad rosszabbul lát kisebb dioptriával mint te, annak szerintem az lehet az oka, hogy ő megszokta ezt, neked viszont javult, és a korábbi dioptriához mérten látsz jól. Nekem -1,75ös a szemem, mindig kontaktlencsét vagy szemüveget hordok, de amikor nem, akkor olyan rossz, hogy ki se merek menni így az utcára. Ez is azért van mert korrigálva tökéletesen látok, megszoktam hogy ez a nap nagy részében így van, ezért érzem nélküle vaksinak magam.
2019. aug. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"csak 3.75 de szemüveg nélkül is tökéletesen látok."


Ugye nem baj, ha ezt nem hisszük el? :D

2019. aug. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát szemüveg nélkül sem látok homályosan csak egy idő utan elfárad a szemem.

Multheten voltam szemészeten es azt mondtak nem javult de nem is romlott.

2019. aug. 29. 15:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt elmondtad az orvosnak, hogy régen 6 körüli volt a dioptria, most már csak 3,75?

Ez fontos lenne, mert szembetegségre utalhat.

2019. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez simán elképzelhető. A szemed erősen pluszos volt. A dioptria csökken gyerekkorban, mint mindenkié (a normál látóké gyerekkorban +1,0...+1,5 körüli ebből lesz 0). Pluszos szemnél létezik a rejtett távollátás, mikor az egyén nem is veszi észre, hogy nem nullás a szeme, mert élesen lát, csak éppen a folyamatos korrigálás miatt (a fiatal szem még sokat tud) szemfáradás vagy fejfájás jelentkezik és ez ad okot gyanakvásra. Szóval te valószínűleg most érkeztél abba a tartományba, amit már kikorrigál, csak te éppenséggel tudsz róla, hogy dioptriás a szemed.
2019. aug. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!