Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerül a kontaktlencse?

Mennyibe kerül a kontaktlencse?

Figyelt kérdés
Szeretnék de úgy vélem valszeg pénzkidobás lenne. Szeretnék azért, hogy ne mindig szemügbe legyek. De tényleg drágának gondolom, viszont van egy internetes oldal ahol lehet rendelni (elfelejtettem mondani, hogy dioptriásra gondolok) de valami fura dolgokat kell kitölteni, és fogalmam sincsen hogy mi micsoda XD

2019. szept. 14. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem pénz kidobás. Én először az egyik legolcsóbbat rendeltem, abból is csak próbalencsét, hogy egyáltalán elviseli-e a szemem. Ehhez kell a dioptria, a görbület és a méret is. Ne rendelj csak úgy, menj el előtte egy optikába vizsgálatra, ott megmondják milyet ajánlanak, mekkora kell stb. Az is előfordulhat, hogy szárazabb a szemed, mint az átlagnak, akkor már pl.eleve nagyobb víztartalmú lencse kell. Ezt nem érdemes és nem is lehet csak úgy magadtól rendelni.
2019. szept. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem 3 hónapi lencse 18.000 forint + a folydék hozzá,így 20.000.


Ha akarsz hozzá egy jobb szemszeppet,az 2.000


Így kb 22.000 három hónapra az én lencsém és ráadásul nekem drágább a szemem miatt,mint másoknak.. (természetesen)


Abszolút nem pénzkidobás. Ha mindig is szemüveges voltál,megváltozik a kontaktlencsétől az életed.


Én mindig félrerakok 20k-t,mert nem lehet leírni,hogy mennyire jó érzés úgy látni,hogy nem kell törölgetni a szemcsit,nem kell karcra figyelni és nem kell,hogy a fejeden legyen.


Igaz nem mindenkinek bírja a szeme a lencsét (lehet,hogy nekem sem.:( ),de egy rosszul látónak a legjobb befektetés amit el tudok képzelni. Hiába kell mindig újra lencséket venni. Abszolút megéri az árát.

2019. szept. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy de 15 éves kor felett ajánlott, az én kontaktlencsém 3 havonta 11.000 optikába menj lehetőleg ott is orvost keress ne csak optikust ne netről rendelj mert nem megbízható, csomó tényező van hogy milyent kell a szemedre igazítani.
2019. szept. 15. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!