Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hol vásároljak szemüvegkeretet...

Hol vásároljak szemüvegkeretet lencsével? Vision express, vagy Ofotért?

Figyelt kérdés
Szemvizsgálatom volt az a VE-be. De más üzletekben még nem voltam, ezért nincs viszonyítási alapom. Ár, minőség stb.. Első szemüveges leszek, valami 0,5 -ös kell, mert távolra kicsit homályos. Várom segítségeteket.

2019. szept. 18. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Az előző szemüvegemet Ofotért-ben csináltattam. Nem voltam vele megelégedve. 2 hétre vállalták, 3 hét volt mire elkészült. Rosszul fókuszálták a lencsét és azt mondták, hogy a cilinder miatt nem lehet fényre sötétedő.

Ha csak "sima" szemüveget csináltatsz (extrák nélkül), akkor a Wc-ben pár órán belül elkészül.

A mostani szemüvegem a VE-ben készült. Szintén 2 hétre vállalták, egy hét múlva lett kész. Számomra tökéletes, és simán megcsinálták fényre sötétedőre.

2019. szept. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazából szimpatikus a VE. Hatalmas a kínálat. Szemben egy kis szemüvegbolttal. Most a VE-ben van ilyen 30%-os kedvezmény. Ami azért nem mindegy. Az egypár lencse nekem 30 ezer ft. Valami relax típusú. Hát a keret pedig nem tudom, ami divatosabb 30-40 ezer ft.
2019. szept. 18. 17:06
 3/8 anarchy666 ***** válasza:
100%
Én a vision expresszt ajánlom. Nagy a választék, sokszor vannak akciók, es gyorsak. Ha nem kell valami speciális szemüveg akkor 1 órán belül kész is van. De ha rendelni kell lencsét (nekem nagyobb dioptriás szemüveem van) akkor is 1 héten belül megszokott lenni.
2019. szept. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
rendben, köszi :)
2019. szept. 18. 19:58
 5/8 Cservölgyi Gréta válasza:
Na en mai nappal kijelenthetem a vision express tol menekuljetek. 4 evvel ezelőtt a Pécsi uzletukbe csinaltattam. Semmi gond. Elerkezett az idő hogy a Zalaegerszegi uzlet is meg nyitott ahol epp elek. Vizsgálat. Szemüvegkeret viszgalatig meg oké. Jött a fekete leves. Felhuztam.uh szédülök rögtön. Nem jó. Stb. Mondták ez szerintük természetes. Szerintem nem mert 18 eve szemüveges vagyok es igy meg sosem jártam.hazaerek.akkoe szembesültem más dioptria van a javaslati papíron meg más dioptria mint amit beletettek. Azonnal vissza. Magyarázkodni azt tudnak h nem ertik ez hogy jött ossze. Es itt meg nincs vége. Közlik ma már nincs vizsgálat de itt az optrometrista újra megnezi a szemem. Egy másik hölgy volt mint múltkor.na itt burult el a bili már nála. Egy harmadik eredmény jött ki 7 napon belül. Kimentem a kasszahoz. Közöltem velük ahány ember annyi felé variáció? S ezért súlyos százezreket fizetünk am. Bájos mosollyal meg tőlem kérdezik na akkor mi legyen. Mondom rakja ak be jó lencsét bár már azt se tudom mi a jó hisz ahan ember annyi felé variáció vagy kérem vissza az arat. Erre közlik hogy ahhoz területi vezetői engedély kell.na azért alljon meg a menetvasaroltam egy szolgáltatás amit nem teljesítenek. Akkor nehogy már egy területi vezető turkaljon a pénztárcamba. 2 nap múlva jön a következő veszekedés napom veluk
2019. okt. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Sajnálom. Én végül a ve-ben vásároltam meg a szemüvegem, amit kicsit bánok is meg nem is.

A szemüveg nekem jó lett viszont a kiszolgálás kritikán aluli volt. Amikor a keretet választottam bent volt 4 eladó együtt sutyorogtak trécseltek, röhögcséltek, olyan kellemetlen érzés volt. Illetve ami kiverte a biztosítékot, hogy mikor próbálgattam a kereteket, megkérdeztem, segítenének-e melyik áll jól, összenéztek röhögtek... Aztmondja az egyik, hogy "háát ezt neked kell eldönteni melyik tetszik".. Persze van valóságalapja, de áhh hosszú..

2019. okt. 12. 19:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem az ofotért az abszolút favorit. Volt VE-ből is szemüvegem, de nem voltam vele megelégedve. És a cserére is hetekig jártam vissza, hogy ne húzzanak le rólam több bőrt.


Az ofotérttel most volt egy táncom szeptembertől tegnapig. Új keretet vettem, de a keret nagysága és a dioptria nagysága miatt erősen torzított. Vissza mentem, mondták szokjam, szoktam de nem lett jobb, majd állítottak a kereten, úgy jó volt egy fél napig, de aztán vissza állt a keret és újra torzított minden.


Végül választhattam egy új keretet és nulla forintos költségen kapok egy új szemüveget. S ez az egész macera nagyon szakszerűen és kedvesen zajlott le.


De már 18 éve vagyok ofotértes és akármilyen gondom volt, mindig kedvesen, kulturáltan kezelték a dilijeimet.


Plusz azért is szeretem őket, mert kb mindig van, korkedvezményes akció, vagy második szemüveg féláron, vagy valamilyen kupon, vagy keret akció, 30-40 ezer forintos keretek féláron. Most is egy 30 ezres keretem van, 15ért vettem.

Bár nekem a lencséim drágák, a sok kedvezmény ellenére is 60-70 ezrekbe kerül egy szemüvegem.

2019. okt. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

szerintem ez üzlettől is függ, és bár már megvan a szemüveged, azért leírom a tapasztalataimat :)

tíz éve vagyok szemüveges, és a város összes optikájában készült már szemüvegem, de végül mégis a vision expressre tettem le a voksom. náluk először kontaktlencsézni voltam, és le voltam nyűgözve, hogy milyen segítőkészek és kedvesek voltak végig, nem beszélve arról, hogy rugalmasak és gyorsak. ezek után édesanyám olvasószemüveget, édesapám napszemüveget, a bátyám pedig komplett szemüveget csináltatott náluk, annyira rákaptunk.

most törzsvásárló révén 40%-os kedvezményem volt egy komplett szemüvegre, úgyhogy nagyon jó árért tegnap el is mentem vizsgálatra, és bár sokan voltak, így is a végén kikérhettem az ott dolgozók véleményét :D

sajnálom, ha neked nem volt velük jó élményed, ez abszolút függ az ott dolgozók hozzáállásától

2019. okt. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!