Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse lehet nekem?...

Kontaktlencse lehet nekem? Ertelmes valaszokat kerek!

Figyelt kérdés

Bal szemem -5 os a jobb az +13 as

De mutottek a szememet, es ilyen rucskos vagy milyen a felulete(😅)

Es lehet nem marad meg rajta a lencse. Vagy szerintetek van ilyen lencse is ami jo lenne nekem?


2019. okt. 6. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tartom valószínűnek. Olyat szemüvegből sem csinálnak, hogy az egyik - a másik +
2019. okt. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól, mert az egyik szemed + a másik - még lehet(ne) kontaktlencséd, inkább a +13 lehet probléma, mert ez nem az a dioptria ami minden kontaktelncsénél van. Lehet rendelni szemészeten egyedi dioptriával lencsét, de hogy megéri-e...

Egyébként meg a válasz a kérdésedre: menj el optometristához, ne a gyk-s unatkozóktól várj szakszerű választ. Októberben ráadásul ingyen megvizsgálják millió helyen a szemedet és megmondják lehet-e lencséd, szóval még a vizsgálat egyébkén is alacsony ára se lehet kifogás arra, hogy miért nem mész el egy szakemberhez.

2019. okt. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezeket a szamokat saccra mondtam szoval eleg valoszinu hogy nem fixen ezek. Lehet valamivel jobb.
2019. okt. 6. 13:26
 4/7 A kérdező kommentje:
Amugy terveztem. Csak kitudja milyen hosszu procedura
2019. okt. 6. 13:27
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintetek akkor mindenkepp megoldhato ez a kontaktlencses dolog? Csak maximum rendeltetni kell ?
2019. okt. 6. 13:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Hosszú vagy nem hosszú procedúra... Saccra 13... 😂 Rendelj, rakd be, bajod lesz az, tuti... Komolyan, ez vicc, ugye? Az.
2019. okt. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Cilinderes is a szemed nem? Azaz nem ugyanúgy vetődik rá a fény az egyes részeken, mert nem sima a felülete, hanem mint ahogy te fogalmaztad, "rücskös".

Ilyen magas dioptriára és cilinderre nem túl valószínű, hogy találsz.

2019. okt. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!