Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse? Gyors válaszoka...

Kontaktlencse? Gyors válaszokat kérnék!?

Figyelt kérdés
Szeretnék kontaktlencsét.12 éves vaggyok 13 leszek augusztusba.Nagyon nem szeretem a szemüveget mert a napszemcsi meg ilyenek!Nagyon szeretnék.Kérdésem még ,hogy mennyibe kerül?Hogy kell használni?Ha nem tudom berakni akkor nem engedik?? GYORS VÁLASZOKAT!! :P
2011. ápr. 18. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én múltkor érdeklődtem meg. Az ár változó, márkától függ, de nem olcsó mert kell hozzá ápolási készlet. Első hónapra próbalencsét fogsz kapni, aminek használatát betanítják, ha nem tudod betenni, nem fogják odaadni a próbalencsét elvitelre. Ha 1 hónap alatt nem volt semmiféle komplikáció (pl. begyulladt szem) és tudod hordani, akkor adnak végleges lencsét.
2011. ápr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Először is, szerintem várhatnál még vele pár évet...

Ha a "napszemcsis" dolog zavaró,készíttess dioptriásat,hosszú távon olcsóbban kijössz.

Többféle lencse létezik, a szemvizsgálat után megmondja az optikus, h ő melyiket ajánlja neked (általában az első lencsét úgyis próbának adják,ingyen,szóval ha nem válik be,nincs pénzkidobás.)

Az árak is változók, az enyém pl fél évre volt 30 000Ft.

A használata nem olyan bonyolult, hamar meg lehet tanulni,de első alkalommal az optikus teszi be a szemedbe,az mondjuk elég kellemetlen tud lenni.

2011. ápr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Változó az ára, attól is függ, támogatja-e a TB, hogy napi/havi/2 havi lencse.

Úgy kell használni, hogy beteszed a szemedbe. :) Mindennap tisztítani kell, és igen, a te dolgod, hogy betedd, de betanítanak.

2011. ápr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Többféle típusa van, ettől függően változik az ára, havi pár ezer forint. Az első hónap ingyen van. Az elején kapsz egy részletes oktatást használatról, kivétel, betétel, stb.
2011. ápr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat...és nem nmszeretnék várni vele mert kel de azért köszi
2011. ápr. 18. 18:39
 6/11 anonim ***** válasza:
"...ha nem tudod betenni, nem fogják odaadni a próbalencsét elvitelre" Úúúúristen, ilyen van? Velem az optikus borzasztó sokáig ott ült, mire megtanultam, hogy kell betenni a lencsét... De szerintem még dupla annyit is maradt volna. Azt mondta, az nem opció, hogy nem tudom. :) Illetve azt is mondta, hogy eddig a praxisa során egy ember volt, aki végül nem lett lencsés, de fura fazon lehetett, ha már közelítettek a szeme felé, sikított (felnőtt férfi), gyakorlatilag alig tudták már megvizsgálni is a szemét, annyira félt, úgyhogy esélytelen volt, hogy ki-be fog nyúlkálni a szemében.
2011. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen van. Optikusom mondta, hogy nem egy ember van, aki irtózik attól, hogy a szemébe nyúlkáljon. Kényelmességi szempontból mégis akart lencsét.
2011. ápr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt, hogy elsőre a doki rakja be nem ajánlom senkinek, mondd meg hogy majd te. Barátnőmnek úgy belenyomta a szemébe hogy begyulladt tőle meg tiszta piros volt 1 hétig legalább.

Én nem is hagytam, magamnak raktam be elsőre is, eltartott 1 óráig mert féltem a szemembe nyúlni, kivenni is fél óra volt, aztán újra beraktam (újabb fél óra), és azzal mentem haza. Kitartó volt a doki, közbe ugyan elment ebédelni megvizsgált jópár másik embert, addig én elvoltam ott magamban és próbálkoztam:D Azt mondta olyan nincs hogy nem sikerül.


14 éves kor alatt ritkán adnak kontaktlencsét egyébként, de megpróbálni meg lehet. Elmondanak ott mindent, az árat akkor tudod meg ha kiderül milyen lencse jó neked. Havonta 3000 ft az átlag kábé.

2011. ápr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 adrienn464 válasza:
Úr isten a doki rakta be?? xD az nem lehett kellemes... am nekem is vagy 2 órán át ültem még beraktam de a dokimat nagyon szeretem mert nagyon kitartó volt és mindig amikor látta hogy nagyon elszontyolodom akkor odaült és megnevetetett :) és 30000 ft fél évre?? 14000 vetem fél évre pedig nekem a szemem -6os :S
2011. ápr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nekem -1.5 nem tom h arra adnak e egyáltalán
2011. ápr. 24. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!