Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyon sok romlás másfél év...

Nagyon sok romlás másfél év alatt?

Figyelt kérdés
Másfél évvel ezelőtt szemüveget kellett csináltatnom, akkor voltam 20 éves, elkezdtem irodában szg előtt dolgozni. Akkor volt a jobb szemem - 0.5 cilinderrel együtt, a bal - 1 cilinderrel együtt.. Most duplájára romlott, a jobb lett - 1 a bal meg - 2....másfél év alatt. A számítógépes munka miatt lehet? Ez rengeteg romlás másfél év leforgása alatt nem?😢

2019. okt. 8. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
semmi köze a számítógépes munkához. genetika, nő még a szemed. minden 1 mm túlméret -3 dioptriát jelent. ne izgasd magad miatta, tenni semmit nem lehet ellene. és ez nem szembetegség, nem rossz a szemed! ha korrigálva 100% a látásod teljesen egészséges a szemed.
2019. okt. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
En értem, de hova nő lassan 22 evesen a szemem? Minden évben a duplájára fog romlani, - 4,utana - 8, utana meg megvakulok? Nem értem egyszerűen.. Annyira elkeseredtem. Sírva jöttem haza
2019. okt. 8. 16:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
nekem a nagyapámnak -6 dioptria volt, anyukámnak -3. nekem sokáig semennyi, már bontottam volna a pezsgőt amikor 28 évesen a jogosítványhosszabbításnál nem láttam mindent. -0,75-ről kezdtem. -1 és -1,5 lett a vége. minél később kezdődik annál enyhébb. szerintem ezek az enyhe -ok bizonyos szempontból a legrosszabbak. éveket éltem le úgy hogy nem láttam rendesen "csak az autóvezetéshez kell"... aztán a bölcsibe messziről nem ismertem fel a saját gyerekemet, ugyanolyan volt mindegyik ;)
2019. okt. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval, érdemes folyamatosan vizsgáltatni az embernek a szemét, mert a látás sajnos folyamatosan romlik, még ha csak kicsit is, ha az ember hajlamos rá. Anyukám mai napig tökéletesen lát, a szemésze szerint szinte minimálisan romlott csak a szeme annak ellenére is, hogy több egyetemet is elvégzett, számítógéppel dolgozott, nem kímélte a látását. Én mégis örököltem egy enyhe látásromlást, most -1 és -1.25-ösek a szemeim, és én is azt vettem észre, hogy egyre többször hunyorítok, kevésbé ismerem fel az arcokat az utcán.
2019. nov. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!