Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyi a kontaktlencse havi/ne...

Mennyi a kontaktlencse havi/negyed éves költsége?

Figyelt kérdés

Valószínűleg nem is jól van megfogalmazva a kérdésem, de az a helyzet, hogy eléggé gondolkodom a kontaktlencsén. Utálom a szemüveget, de már érzem, hogy nagyon elkélne egy, így jött a kontaktlencse ötlete, de fogalmam sincs ez hogy működik, meg milyen költségei vannak, milyen gyakran kell venni, mennyibe kerül "megcsináltatni" meg milyen "kiegészítők" kellenek hozzá stb.


Tudnátok ebben segíteni, hogy legalább valami elképzelésem legyen, hogyan is működik ez (főleg anyagi vonzatában)? :)


2019. okt. 22. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Először bemész egy optikába, ahol megvizsgálják a szemedet, bemérik, hogy milyen dioptria kell, és hogy alkalmas-e a szemed a kontaklencsére. Ezután ha minden oké, ajánlani fognak különböző típusokat, pl hogy minden nap akarod-e használni, vagy csak alkalmanként néha. Egy nap hány órát használnád. Ezek alapján különböző árkategóriájú lencsék vannak. Én pl, 30 naposat használok, ami napi 14-16 órát van bent. Fél éves adagokat szoktam venni, ami nekem 20000 Ft. Emellé kell kontaklencse tisztító, de az annyira nem drága, olyan 2000 Ft és 2-3 hónapig elég. Ha kiválasztottad, akkor elmész egy egy órás oktatásra, ahol megmutatják hogyan kell be és kivenni a lencsét, és hogyan kell tisztítani. Emellett használhatsz műkönnyet is, de annak az árát nem tudom pontosan.
2019. okt. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az én havi lencsém 12.000 ft (3 havi), a folyadék pedig 3500. Plusz én műkönnyet is használok, az is 3000 ft, illetve napi lencsém is van (ha uszodába mennék pl, akkor jól jön), a 30 darabos (tehát félhavi) 9000 ft.

De nagyon sokféle lehetőség van, én pl régebben csak napi lencsét használtam, de nagyon kiszárította a szememet a műkönny mellett is, ezért cseréltem le havira.

Az árak pedig optikánként is változnak.

2019. okt. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én vészesebbre számítottam. Valahogy mindig azt hallottam, hogy "áá a kontaktlencse drága én tuti nem használnám" aztán így megragadt.

Mennyi idő alatt van meg általában ez az egész? Lehet megcsináltatnám már most, csak az a gond, hogy utána másfél héten belül elutazom 1-2 hónapra, szóval ha várakozni kell, akkor egyelőre elnapolom. :)

2019. okt. 22. 15:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Optika függő szerintem. Nekem megvolt 3 nap alatt. Szerintem érdemes rákérdezni az adott optikában.
2019. okt. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 hónapra elég asztigmiás kontaktlencse + folyadék 18-20 ezer Ft. Ha nincs asztigmiád, akkor a 12-15 ezer is reális lehet.
2019. okt. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem éjjel-nappali havi lencsém van 9500ft/ho. Én egyből megkaptam vizsgálat után, mondjuk magánorvoshoz járok... (Próbalencsét se kaptam)
2019. dec. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!