Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Negyed dioptriával erősebb...

Negyed dioptriával erősebb kontaktlencse okozhat-e problémát?

Figyelt kérdés

Évek óta kontaktlencsés vagyok. Nincs baja a szememnek, de amikor lézeresen megnézettem, akkor derült ki, hogy az addigi -2,5/-2,5 helyett bizony -3/-2,75 tehát még el is tér a két szemem. És bár én jeleztem a szemésznek, hogy nem látom alulig a táblát, de ő azt mondta, hogy nem is elvárás.

(Holott, 1998-ban, amikor kezdtem -2/-2-vel akkor első pár napban szinte a fejem is bekáprázott, annyira fura volt a kontaktlencsés éleslátás)

Most szeretnék élesebben látni. Ha a -2,75-ös szemembe beteszem a -3-as lencsét, nem zavar. Sőt! Sokkal jobb. Viszont nem tudom, hogy akkor a -3-as szemembe merjek-e venni?

Letöltöttem és mérethelyesen kinyomtattam ezeket a szemészeti leolvasó táblákat és bizony az optimális méretű feliratot az előírt távolságról picit hunyorogva látom csak. (Kb úgy, mint anno a szemészeten.)


Kérdés: KONKRÉTAN ÁRTHATOK-E magamnak orvosi konzultáció nélkül negyed dioptriányi váltással? (Mondom, a -2,75-ös szemem kifejezetten "jól érzi magát" a -3-assal)



2013. márc. 21. 15:11
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocs elcsesztem a kérdést. Nem szem, hanem kontaktlencse lett volna az értelmes szó a kérdéshez. Elnézést.
2013. márc. 21. 15:12
 2/2 anonim ***** válasza:

mi lenne, ha nem önmagadat diagnosztizálnád? ha nem tetszik az első vélemény, akkor el kell menni egy optikába és megméretni újra a szemed. Nem olyan ritka dolog ez, mint gondolod, én 2× jártam úgy, hogy az orvosnak hiába mondtam, hogy nem jó a szemüveg, amit írt, lassan 30 éve vagyok szemüveges, tudom mikor romlik vagy javul a szemem. Érdekes módon az optometrista tudott olyan lencsét adni, mindkét esetben, amivel jól és komfortosan láttam.


Amúgy nekem is csak kb 90%-os a látásom lencsével, ellentétben ugye a szemüveggel, de nem zavar a mindennapokban.

2013. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!