Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szem árpa hogyan gyógyítható?

Szem árpa hogyan gyógyítható?

Figyelt kérdés
Ma reggel vettem észre, hogy be van ott kicsit duzzadva a szemem. Nem tudom hogy kezeljem. Akinek volt tudna segíteni?

2019. okt. 31. 06:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, elmúlik. Persze attól is függ, hogy milyen. A jégárpát általában műtik (ez nem gyulladt, csak egy csomó van a szemhéjadban), a gyulladt nekem elszokott múlni pár napon belül, 1-2 napig fájdogál, de utána kifakad és visszahúzódik. Persze lehet venni rá kenceficéket/csepegtetőt. Lehet nálad hosszabb időn át lesz, akkor érdemesebb valamit venni rá. Én annyit szoktam, hogy lekötöm kamillás gézzel, így kap nedvességet is (könnycsatornánál baromi kellemetlen sajnos), illetve a kamilla gyulladáscsökkentő. Picit megnyomkodom, ha nem ér hozzá, de csak finoman. 1-1,5 órát hagyom rajta maximum egy alkalommal, de van, hogy többször lekötöm egy nap. Lehet, hogy valakinek lesz jobb trükkje, nekem ez szokott beválni. :)
2019. okt. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Nekem olyan, hogy lent van és piros és be van duzzadva. Nincs csomó. Akkor nem szükséges műtét?
2019. okt. 31. 07:30
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor általában nem, legalábbis én nem tudok róla. Nálam eddig még mindig elmúlt magától. Volt egy ismerősöm, aki mindig ment vele orvoshoz, de maximum írt fel neki rá szemcseppet, attól hamarabb kifakad. Nekem is volt, de a jégárpánál az hasztalan sajnos, vagy nagyon kevés esetben segít szerintem. Egy héten belül el fog múlni, úgy gondolom. Viszont ne piszkáld/dörzsölgesd, mert a duzzanat helyét kidörzsölheted és lesz rajta var, ugye az elég kellemetlen.
2019. okt. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Remélem el fog múlni. Kamillateába mártogatott vatta jó lesz?
2019. okt. 31. 07:51
 5/11 anonim ***** válasza:
A barátomnak mindig kell Septosyl kenőcs, anélkül nem múlik el.
2019. okt. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen jó lesz, de az utolsó válaszolót tanácsát is fogadd meg, ha 2-3 napon belül nem fakad ki. Utána betokozódhat szerintem, bár velem még szerencsére nem történt ilyen.
2019. okt. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A septosyl receptnélküli?
2019. okt. 31. 09:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Elvileg vény nélküli. :)
2019. okt. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már nem fáj, ez jó jel?
2019. nov. 1. 08:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Tényleg csak a HIV+ embereknek jön elő többször? Én ezt olvastam az interneten
2019. nov. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!