Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van olyan aki nem veszi...

Van olyan aki nem veszi észre, hogy rossz a szeme?

Figyelt kérdés
2019. nov. 10. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet nem észrevenni, de tudok olyat, akit nem érdekel, mert neki "hülyén áll a szemüveg", meg olyat is aki lustaságból nem tesz az ügy érdekében. De nekik így jó, akkor nekem is.
2019. nov. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olyan nincsen, de olyan van, hogy tojik rá.
2019. nov. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van bizony,mert hozzá szokott a szeme a rossz látáshoz.

Majd ha szédülget,fáj a feje ,akkor derül ki mi az oka .

2019. nov. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
-1 alatt simán előfordulhat. Azzal mondjuk felesleges is a szemüveg. (95%-os hallással sem rohannak az emberek hallásjavító készülékért)
2019. nov. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem olyan rossz a helyzet, addig előfordulhat. De amikor túlmegy egy határon, elkezded érezni, hogy valami nem oké.
2019. nov. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha rossz szemmel pl. rovidlatokent szulettel, akkor egyszeruen nem tudod, hogy rossz a szemed - azt gondolod, hogy te csak siman hulyebb vagy a tobbieknel es ezt meg a kivalo, magat pedagogusnak nevezo barmok is megerositettek, hogy hat szegeny gyerek gyengebb kepessegu (velem esett meg a dolog). Olyan gyenge kepessegu voltam, hogy 5 evesen a nagyanyamnak olvastam az ujsagot, es senkinek sem tunt fel, hogy 5 centi tavolsagbol olvasok.

Aztan 9 evesen vegre lett egy tanito, aki valoban Pedagogus volt, es nagy nehezen rabeszelte a hulye anyamat, hogy vigyen mar el a szemeszetre. 4-es uvegeket kaptam, es kinyilt a vilag elottem. Szo szerint racsodalkoztam a vilagra. Azt sem bantam, ha a hulye anyam papaszemesnek hivott, miutan sirva elpanaszoltam, hogy csufolnak.

Szoval van olyan, hogy egyszeruen nem tudod, hogy rossz a szemed, mert nincs segitseged osszehasonlitani, mit jelent a latni es a jol latni.

Felnotkent sem feltetlenul veszed eszre, ha lassan elromlik a szemed. Amikor rovid a karod az olvasashoz, vagy nem latod az utca tulso oldalan az arcokat, akkor tobbnyire elmennek az emberek orvoshoz, de akkor mar 1,5-2 dioptrias szemuveg kell.

2019. nov. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!