Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akinek egyik szeme jó, a...

Akinek egyik szeme jó, a másik nem hogy lát a "rossz szemével"?

Figyelt kérdés
Kislányunk még csak 7 hónapos de az egyik szeme sajnos nem jó, szürkehályog volt rajta. Most ragasztjuk a jó szemét napi 4-5 órában. De a doki azt mondja, hogy két szemes látása biztos nem lesz, az agy nem képes feldolgozni a különbséget. De ragasztunk, hisz ha nem tennénk, akkor a gyengéb szemét az agy letiltaná teljesen. Mindenféle tapasztalat érdekel!!!!
2013. nov. 10. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem is különböző a két szemem. Az egyik +2 dioptriás, a másik -1-es. Nálam ez öröklött probléma, anyukámnak is pont ilyenek a szemei.

Nekem is ragasztották a szememet egészen óvodás korom végéig. Sőt, szemtengelyferdülés miatt középső csoportos koromban műtötték is a szememet.

Szemüveget 14 éves koromig rendszeresen hordtam. Középiskolába kerülve egyre kényelmetlenebb volt számomra, így nem mindig hordtam. Egy idő után rájöttem, hogy ugyanúgy látok szemüveg nélkül, mint azzal, így nem is erőltettem a használatát. A mindennapi tevékenységben nem zavar, sőt vezetni is szemüveg nélkül vezetek. Egyetlen problémát az jelent, hogy olvasni a bal szememmel nem tudok, illetve tudok, de nagyon lassan, mivel az agyamnak több idő kell, hogy kisilabizálja a látott alakzatokat. Néha szoktam kicsit tornáztatni, de elég megterhelő. Szóval a jobb szememmel simán látok közelre, távolra, de a ballal csak távolra. Ha fáradt vagyok, akkor érzem, hogy nem ugyanúgy dolgozik a két szemem, de ez ritka.

Szerettem volna lézeres szemműtéttel javíttatni a látásomon, de azt mondták, hogy amíg nem zavar a mindennapokban, addig felesleges műteni. Szemüveget sem kell hordanom, hiszen a bal szemem lustaságát nem korrigálja egyetlen szemüveg sem.

Röviden ennyit tudok mesélni.

2013. nov. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Nekem a jobb szemem romlott meg az utóbbi időben, távolra 0,5-ös,de a balnak semmi baja nincs. Azt mondta a szemész, hogy amíg nem zavar, nem kell hordanom semmit. Kicsit néha kellemetlen, hogya áll valaki előttem kicsit balra, akkor homályosan látok el jobbra (kitakarja a bal szemem látóterét a személy).

Remélem segítettem :)

2013. nov. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! nagyon sokat segítettetek, de várom a további infókat!!!
2013. nov. 10. 20:07
 4/9 A kérdező kommentje:
És a távolra látás mit jelent? hány méter az a távolra? a lányunknál max 10 %-os távolra látást érhetünk el, de én azért bízom benne, hogy ez jobb lesz!
2013. nov. 10. 20:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik szemem -5,5, a másik -8,5, mindkettővel elég rosszul látok korrigálás nélkül, éjjel is kirakom a szemüvegem magam mellé.

A rosszabbra a szemüvegem és a kontaktlencsém is gyengébb, az optikus szerint nem bírnám a nagy különbséget.

Nemrég voltam szemvizsgálaton, az orvos meg is lepődött azon, hogy a rosszabb szemem is jól használom, szerinte ilyen különbségnél a gyengébbik használata elmarad. Ezt annyival lehet tesztelni, hogy rámutatsz egy pontra, majd behunyod az egyik, majd a másik szemed, ha az egyik szemeddel jobban rajta vagy a ponton azt használod inkább, amelyikkel pedig elmozdulsz róla, akkor azt az agy kevésbé használja.

Régen is egyre nőtt a különbség a két szemem közt, kb. 14 éves korom óta nem változik szignifikánsan, tapaszt soha nem használtam, bár szemtréningezés miatt mindenképp jó lehet. Tesómnak volt, eléggé utálta, neki is nagy különbség van a szemei közt, nem tudom, őt mennyire zavarja és hogy lát a rosszabb szemével.

2013. nov. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bal szememre homályosan látok, foltokat, térlátásom egyátalán nincs, soha nem volt
2013. nov. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Akármi történik, a kis csöppség szemeire nagyon de nagyon vigyázzatok! Kis Drágával szerintem félig meddig egy cipőben járunk... nekem ma magyarázták el teljesen miután 10 utawn senki sem adott egy normális válszt sem. Szoval nekem sincs 2 szemes látásom, kiskoromba nekem is ragasztották de nem sokat segitett, bár az én esetem 3szorosan kombinált, mert kis mértékű kancsalságom van+nnem fér össze a 2 szemem látása+nagyon rosszzl töri a szemem a fényt. Nekem erre prizmás szemüveget irtak fel. Az tudja javítani a 2 szems együtttlátást mert ahogy megjegyezrm. arrol van szo hogy az 2 szem mindegyike csinál képeket amiket az agy sszerak namármost ha az a 2 kép nem egyezik az agy nem tudja ezt összerakni azért fogja a rosszabbik szemet kikapcsolni mert a 2 kép nem fedi egymást... és olyan mintha kettős látása lenne az embernek de ez idő mulva megszokott lesz és ez áll be mint pl nek
2013. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Előző vagyok, nekem ráadássul az egyik szemem plusszos a másik minuszos.... és miután ezt a sok sok mindent közölték már nem csodálom miért fáj a fejem sokszor. Tudom hogy még nem hordhat a ggyermeketek szemüveget de nekem pont ezt a 2 szems összeférhetetlenséget javítja elvileg aprizmás szemüveg. De elvileg nagyon nehéz megszokni mert az ember hozzászokik a rosz látáshoz és én ma próbáltam, görbe volt a fal, mert már annyira rögzült a rossz féle látás h a görbe fal az egyenes volt csak én láttam görbének a rossz beidegződés miatt...
2013. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem a későbbiekben keressetek fel több dokit is.... már megtanultam hogy nem érdemes csak egyhez járni... csak ne lepődjetek majd meg ha mindenki mást fog mondani....
2013. nov. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!