Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vision Express: sürgősen...

Vision Express: sürgősen szükségem lenne egy új szemüvegre, de éppen nincsenek nálam a korábbi papírjaim. Elvileg meg fogják találni a rendszerben az adataimat ha ugyanoda megyek vissza ahol már többször is vásároltam?

Figyelt kérdés
Vagy elvileg az sem fontos, hogy pont ugyanoda menjek vissza, ahol korábban már vásároltam, mert az adataimat bármelyik Vision Express üzletben le tudják hívni?

#szemüveg #látás #optika #optikus #Vision express #optikai szaküzlet #szemüveg-készítés
2019. dec. 14. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Bárhová mehetsz ahol van látásvizsgálat. Ott úgyis újra megvizsgálják a látásod, és az alapján készítenek új szemüveget.

A sürgősen szó, sajnos értelmét veszti, hiszen az új lencsét le kell gyártani (kb. 2 hét). Akkor is ennyi, ha ugyanoda mész vissza ahol az előzőt csnálták. Nekik sincs polcról levehető lencséjük.

Ha nagyon sürgős, nézelődhetsz a hipermarketek (pl. tesco) szemüveg kínálatábol. Átmeneti megoldásnak jó lehet.

2019. dec. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem írtad, miért kell új szemüveg. Ha nemrég vizsgálták a szemed, csak eltörött pl a szemüveged, akkor megcsinálják a régi adatok alapján. Ha a vizsgálati eredményed régebbi, mint 1 év, akkor új vizsgálat kell. Ha ugyanoda mész, ahol csináltattál utoljára, ott biztos, hogy meg tudják nézni az adataidat.
2019. dec. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Azt remélem tudod, hogy ilyen helyeken nem szemész orvosok dolgoznak, hanem egy rövid tanfolyamot végzett optometrikusok.
2019. dec. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nekik írtál volna e-mailt ennyi erővel, tuti választ kapnál...
2019. dec. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

"ilyen helyeken nem szemész orvosok dolgoznak, hanem egy rövid tanfolyamot végzett optometrikusok"

És?

2019. dec. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bármelyik vision expresszben látják az adataidat. Ha már régen volt vizsgálat, akkor újra megcsinálják.


Ha olyan üzletbe mész, ahol elérhető az 1 órás szolgáltatás, akkor 1 óra alatt megcsinálják a kész szemüveget. (általában ez akkor van, ha nincs semmi speciális, van készleten olyan lencse éppen. Nekem eddig mindig volt)

2019. dec. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
#3! És akkor mi van? Nem szemészeti problémáról beszélünk, hanem egy snassz mezei látásvizsgálatról. Akár te is meg tudnád tanulni néhány hét alatt.
2019. dec. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

"Nem szemészeti problémáról beszélünk, hanem egy snassz mezei látásvizsgálatról. Akár te is meg tudnád tanulni néhány hét alatt."


Na ne viccelj 7-es válaszoló......szerinted akkor miért létezik külön Optometrista képzés (diplomás)?


Arról nem is beszélve hogy létezik egy olyan speciális látásvizsgálat is amit Polatest-nek hívnak, ezzel ún. prizmás szemüvegeket lehet felírni. Ehhez nagyon felkészültnek kell lennie, sajnos nem is végzik sok helyen (Pl.: Ofotért, Vision expressbe sincs ilyen Polatest vizsgálat......állami sztk-ba főleg nincs).


De bocsi hogy elkanyarodtam a tárgytól.....nyilván neked kedves kérdező nem ilyen nagyon speciális prizmás szemüveg kell, hanem csak valami egyszerűbb mínuszos vagy plusszos.....csak gondoltam beszámolok róla hogy azért az Optometrista is egy külön foglalkozás.

2019. dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Arról lett volna szó, hogy a 9 éve hordott szemüvegem megadta magát; ketté törött (az orrnyeregnél a híd levált a lencse keretről és az egy darab szemüvegemből mindjárt 2 darabos lett a szett). Felhívtam a Vision Expresst ahol utánaérdeklődtem hogy van-e olyan lencséjük, mint amilyenre nekem szükségem lenne és hogy látják-e a rendszerben a korábbi rendelésem adatait. A történet sikerrel zárult: 1 óra alatt elkészült az új szemüvegem. Előtte szemvizsgálat is volt (nem volt kötelező-ők ajánlották fel). A lényeg hogy pozitívan zárult a történet. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2019. dec. 17. 07:19
 10/10 anonim ***** válasza:

"a 9 éve hordott szemüvegem megadta magát ... 1 óra alatt elkészült az új"

Az igen, nem gondoltam volna! :)

2019. dec. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!