Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyfokú rövidlátók! Ti...

Nagyfokú rövidlátók! Ti mennyire láttok rosszul?

Figyelt kérdés

#Nagyfokú.rövidlátás
2019. dec. 16. 05:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit tekintesz nagyfokúnak? Nekem mínusz 7-es a szemem, annyira rosszul látok, hogy az már handicap - max a saját lakásomon belül pár percig megoldom szemüveg és kontaktlencse nélkül, de pl már egy kávét se tudok feltenni, mert nem jól látom a mélységet se, nem jól nyúlok a dolgokhoz, borogatok, beütöm magam, és a precizitást igénylő mozdulatokat nem tudom elvégezni. Max annyi fér bele, hogy a wc-re kimegyek, és utána kezet mosok és vissza az ágyba.


Te mennyire nem látsz?

2019. dec. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5.5 van, de abbol 2 cylinder. Utalok szemuveg nelkul lenni, en is max este botorkalom ki wc-re
2019. dec. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem - 9 és - 9,5 dioptriájú a szemüvegem, létezni nem tudok nélküle. Nagyon homályosan látok, a hozzám közelállókból is csak egy színes pacát.
2019. dec. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért tud így elromlani az ember szeme. Én is rövidlátó vagyok. -4 körül van a szemem, de lehet több is. Nagyon el vagyok keseredve.
2019. dec. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó... ez úgy hangzott, mintha nem látta volna még doki.
2019. dec. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Az eddigi hozzászólásokból azt látom, hogy sok embernek nehézséget okoz a rossz látás.


Én 2 éves korom óta vagyok szemüveges. +1-el kezdtem, most +7,5-nél tartok. De az évtizedek alatt úgy hozzászoktam ahhoz, hogy hol az olvasó szemüveg van rajtam, hol semmi, hol 2 szemüveget teszek egymásra, ha valami nagyon pici dolgot kell megnézzek, hogy a mindennapi dolgokban szinte teljesen mindegy, mi van rajtam. Tudok közlekedni az olvasó szemüvegben is szédülés, bizonytalankodás nélkül. Volt úgy, hogy az olvasóban ültem kocsiba, és ezt csak abból vettem észre, hogy nem tudom elolvasni az útmenti reklámtáblákat. Ezért mindig tartok a kocsiban vezetéshez való szemüveget. Csak konkrétan az egyes feladatokhoz kell célzottan feltenni adott szemüveget, például könyv olvasáshoz az olvasót, vezetéshez a távollátót, monitorhoz egy közepeset. Ráadásul egy szemes vagyok, mert a két szemem különböző méretű képeket lát, így az agyam automatikusan kikapcsolja a kisebb méretű képet. Ezért nem látok sztereóban, különösen a fent-lent az, amit nehezen tudok megkülönböztetni. Például azt, hogy emelkedik, vagy lejt az út, a motor hangjából tudom megállapítani. Néha próbálkoztak a dokik cilinderes üveggel is, percek alatt megszoktam, így az sem okoz gondot, ha torzít az üveg. Vezetéskor sokszor szól a feleségem, hogy töröljek ablakot, mert nem lát ki rendesen. Én észre sem veszem a koszt a szemüvegemen, esőcseppeket az ablakon, nem zavarnak, valahogy azt is kiszűri az agyam. Talán azért, mert nagyon fiatalon kezdtem a szemüvegességet. A távolságot viszont elég jól meg tudom becsülni a fejem kis megbillentésével. Lehet, hogy a térlátás hiánya miatt van az is, hogy tejesen mindegy, hogy hogyan van előttem a könyv, oldalra, vagy fejtetőre állítva is nehézség nélkül, folyamatosan tudok olvasni. Tükörből viszont nem, és rettentően zavar, ha csak egy kis lyukon látok ki, nem tudok úgy vezetni, hogy az eljegesedett ablakon csak középen kaparok egy kis lyukat. Ugyancsak nagyon zavar a köd is. Viszont jól látok egészen kis fényben. Sőt, ha ismerem a terepet, például a lakásban, tök sötétben is gond nélkül tudok mozogni. Valahogy nem látom, hanem tudom, hogy mi hol van és kikerülöm. Ezért meglepnek azok a hozzászólások, hogy mennyire zavar valakit a rossz látás, főleg ismert terepen.

Nem a kérdéshez tartozik csak érdekességként - az sem zavar, ha szakadozik a zene. Sokszor észre sem veszem, az agyam automatikusan pótolja a kimaradt részeket, és hallom belülről. Nem tudom, van-e olyan, aki ugyanígy van vele. Annyi köze talán lehet a látáshoz, hogy a rossz látás miatt talán megedződött az agyam ezen része.

2019. dec. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem -8 és -8,50 a szemem :( 10 éve van szemüvegem. Létezni sem tudnék szemüveg/kontaklencse nélkül 20/L
2020. febr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
-5-ös szemüveget hordok, a rövidlátásom ettől valamivel magasabb a gépi mérés szerint (kb -5,5 körül van). Nagyon rosszul látok, de spl úszni szemüveg nélkül szoktam. Olvasni tudok, ha közel tartom a telefont vagy a könyvet a szememhez, de ez a testtartás miatt kényelmetlen. lakáson belül tökéletesen boldogulok szemüveg nélkül, csak kényelmetlenül. Kb 20-30 cm-es távnál messzebre nem látok élesen, de nem is kell mindig, csak ha fontosak a részletek.
2021. jún. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak -2 és -2,25ös szemem van. Ez is elég idegesítő mert pont elég arra hogy mindjuk ne tudjak szemüveg nélküp tv-zni úgy hogy el tudom olvasni ami mondjuk a híradóban ki van írva.
2021. jún. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Most voltam szemüvegért és a bal -15 a jobb -8… Sajnos az esetemben a korrekció elég vacak lett, de azt hiszem a szobában el leszek vele. Amúgy kb olyan 20 éve lencsézek és szerintem az is marad mivel nekem nem fekszik a szemüveg.
2021. dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!