Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet következménye?

Lehet következménye?

Figyelt kérdés

Eltört még nyár végén a szemüvegem, azóta szemüveg nélkül voltam. Ma lett megcsináltatva de annyira hozzá szoktam, hogy szemüveg nélkül élek, hogy már nem bírom magamon elviselni. Ha folytatom a szemüveg nélküli életmódot tényleg megvakulhatok? Ezzel riogatnak.

Ha rajtam múlott volna meg se csináltatom, de anyám erőltette annyira.


2019. dec. 27. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem fogsz megvakulni. Egy idő után újra hozzászokik majd a szemed a szemüveghez. De ne azért viseld mert riogatnak, meg rád erőltetik, de az életedbe is kerülhet. Pl.: Nem látsz egy kocsit, hasonlók.....nem tudom közel vagy távol látó vagy, de nekem távolra van szemüvegem és 3-as, szóval tudom milyen, én is voltam így, hogy már hozzászoktam a szemüveg nélküli élethez, de egy két-három nap és megszokod. Kitartás!
2019. dec. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért nem kényelmes most, mert már romlott a szemed... megvakulni nem fogsz, ha nem hordod, de tovább fog romlani
2019. dec. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

Semmi köze a szemüveg nem hordásának ahhoz, hogy romlik vagy nem a szem!

Nem lehetett túl nagy dioptriád, ha nélküle is jól megvoltál max -1-es. Azzal meg azért elég jól látni mindent, ne beszéljünk már olyan zöldségeket, hogy majd pont a közúton nem fog látni, ahol 2 méter széles objektumok jönnek szembe, mert fél méter magas táblák, 30 centis betűkkel.

2019. dec. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 jó, ez az én véleményem, amúgy pont ezért nem szoktam válaszolni kérdésekre csak olvasni, mert valaki mindig leszól, bocsi, hogy elmondtam a véleményem..... és mondjuk sötétben, ha egy kocsi nem kapcsolja fel a lámpát, vagy ködben, szemüveggel mégis hamarabb meglátod, mint szemüveg nélkül...
2019. dec. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen hordd, nekem is így romlott el a szemem.
2020. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!