Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van következménye?

Van következménye?

Figyelt kérdés
Van ez a szemvizsgáló tábla arra a számosra gondolok, és nem olyan jó a bal szemem ha be magolom a számokat akkor lehet ennek valami következménye? rá jöhetnek valahogy?
2017. nov. 10. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Számítógépes vizsgálatnál úgyis kiderül.

Amúgy nem értem mi értelme van megtanulni... Legfeljebb felírnak egy szemüveget. Na és akkor mi van? Semmi, ha nem akarod, akkor nem hordod, ennyi. Nincs következménye.

2017. nov. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak annyi, hogy nem az orvossal cseszel ki, hanem magaddal :)
2017. nov. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1-es

Ja persze. Bevésik pl a jogsiba is, aztán akkor a rendőr pattog. Pedig ha legalább az egyik szem -1 alatt van és a különbség sem több, mint kb 2 dpt, akkor szemüveg nélkül is rendesen lát, de persze a doki már nyúl is a szemüvegért aztán fújhatja.

2017. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#3 a szemüveg nélküli vezetés feltétele a két szemen összesen 130%-os látásélesség. Ha egyforma a két szem, akkor szemenként 65%. Aki ennyit sem lát, az ne is vezessen szemüveg nélkül, mert közveszélyes. Elég gáz, hogy te támogatod az ilyesmit... Pedig ha elütné valamelyik családtagodat egy ilyen vakhangya, te lennél a legjobban felháborodva...
2017. nov. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagyfokú tévedésben vagy.

"Szemüveg nélküli" határérték nincs. Orvosi alkalmassági kategória van, ami a 2 szemre együtt mindössze 50% (+ a látótérre és a színlátásra is vannak feltételek), akár szemüveg nélkül, akár vele (ha csak utóbbival tudja elérni a legalább 0,5-öt). Továbbá akkor is megadható, ha az egyik szem már hosszú ideje 0%-os! (De persze a másik minn 50 %-os)

A doki meg ettől függetlenül, akár már -0,25-ös szemekre (amik egyenként is min 90%-os) már bevésheti a szemüveget is a papírra és akkor rákerül a jogsira is. És itt van az ellentmondás.

2017. nov. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És akkor mi van amúgy? Mi a francért nem visel legalább vezetéshez szemüveget az, aki jobban lát azzal, mint nélküle? Ja, a kormányt tekergetni én is tudom szemüveg nélkül is meg fényes nappal elvezetgetnék valahogy, de az esőben, szürkületben kivilágítatlan biciklis kicsit más téma már. Aztán meg megy az isten barma negyvennel a főúton, mert nem érzi biztonságosnak.
2017. nov. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Pl azért, mert ha az egyik szeme teljesen jó, akkor az a vezérszem és jól fog látni kettővel is. De a doki már nyikorogni fog és szemüveg után kiált a másik szem miatt, hogy az -1-es hé.

Továbbá szemüveggel sem fogod jobban látni a kivilágítatlan biciklist csak szólok, mert a sötétség az szemüveggel is sötétség.

A közhiedelemmel ellentétben a sofőr nem vadászpilóta, hogy 10 km-re is mindent lásson. A valóságban 2 méter széles járművek meg fél méteres táblák jönnek szemben. Semmiféle hátrányát nem fogja érezni egy ember a szemüveg nélküliségnek -1 dioptriáig, pláne ha az egyik szeme ennél még jobb is.

2017. nov. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A példát pontosan azért írtam, mert ez ugye nem az, amikor olyan kivilágított vagy fényvisszaverő tárgyak jönnek szembe, amiket jószerivel a vak is látna, hanem a maximális látásélességére van szüksége az embernek.


Én a nyikorgó orvosokkal vagyok, szerintem a kétszemes éleslátás a normális.

2017. nov. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nagyfokú tévedésben vagy.

"Szemüveg nélküli" határérték nincs. Orvosi alkalmassági kategória van, ami a 2 szemre együtt mindössze 50% (+ a látótérre és a színlátásra is vannak feltételek), akár szemüveg nélkül, akár vele (ha csak utóbbival tudja elérni a legalább 0,5-öt). Továbbá akkor is megadható, ha az egyik szem már hosszú ideje 0%-os! (De persze a másik minn 50 %-os)

A doki meg ettől függetlenül, akár már -0,25-ös szemekre (amik egyenként is min 90%-os) már bevésheti a szemüveget is a papírra és akkor rákerül a jogsira is. És itt van az ellentmondás."


Hát ez nagy-nagy tévedés. Üzemorvos mellett dolgozom asszisztensként, hajszálpontosan tudom, mik az orvosi követelmények a jogosítványhoz. Jó lenne, ha nem terjesztenéd a hülyeséget. Ha az egyik szemével nem lát valaki, az nem is kaphat új jogosítványt. Kivéve, ha már volt neki: hosszabbítani lehet. A %-okat meg már egyszer leírtam, nem fogom megint.

2017. nov. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha te nem terjesztenéd a hülyeséget!

[link]


3. § (1)3 A közúti járművezető-jelöltet és a közúti járművezetőt az előzetes, az időszakos vagy soron kívüli egészségi alkalmassági vizsgálat alkalmával az alábbi két csoport valamelyikébe kell sorolni:

a)az 1. alkalmassági csoportba kell sorolni azt a közúti járművezetőt, aki a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet (a továbbiakban: KR.) 2. melléklete szerinti „A1” kategóriába, „A2” kategóriába, „A” korlátozott kategóriába, „A” kategóriába, „B1” kategóriába, „B” kategóriába, „BE” kategóriába tartozó járművet vezet vagy kíván vezetni;


"1. melléklet a 13/1992. (VI. 26.) NM rendelethez

A közúti járművezetők egészségi alkalmasságának minimumkövetelményei és az egészségi alkalmasság elbírálásának szempontjai

1. LÁTÁS

1.1. Az 1. alkalmassági csoportra vonatkozó előírások"

"1.1.5. Az egészségi alkalmasság akkor állapítható meg, ha a kérelmező megfelel a következő feltételeknek:

a) legalább 0,5-es binokuláris látásélességgel rendelkezik a két szem együttes - szükség esetén korrekciós lencsével segített - használatával,"


És még le is írja, hogy asszisztens! Egy továbbképzés nem ártana!

2017. nov. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!