Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan kaphatom vissza a...

Hogyan kaphatom vissza a szemüvegem árát?

Figyelt kérdés
A nyár folyamán készíttettem egy szemüveget. Viszont nem voltam vele megelégedve: enyhén homájosan láttam benne, szédülök, valamint, ha a fény felé fordítom a tekintetem, egy egy kék csík fut át a lencsén. Pár napon belül vissza mentem az optikába, hogy nem látok élesen. Ők ezt azzal el is intézték, hogy meg kell szokni a szemüveget. Ezután 3 hónapig hordtam, de továbbra sem láttam jól. Mivel az iskola miatt fontos volt, hogy legyen egy szemüvegem amivel rendesen látok ezért csináltatnom kellett egy másik, ugyan azzal a dioptriával és cilinderrel mint az előzőt, de természetesen egy másik optikában. Ezzel az új szemüveggel maximálisan meg vagyok elégedve, hibátlanul látok benne. Tehát az elsőként elkészült szemüveggel valami nagyon nem oké. Azt itt még hozzátenném hogy a panaszos lencse elviekben minden réteggel el van látva és mégis tükröződik, ahogy ezt már korábban írtam. Valamint a szemüveghez nem kaptam más optikáktól már megszokott garancia kártyát, csak egy papírt amin elviekben a lencse adatai szerepelnek (De ugye ilyen alapon bármit ráírhatnak, attól függetlenül, hogy milyen lencse készült el). Valamint a fókuszpont bemérésénél 3 kolléga jött oda hozzám egymás után, mert egyikük sem tudta rendesen elvégezni. Az lenne a kérdésem, hogy mit tudok tenni ilyen esetben, hogy visszakapjam a rossz szemüveg árát? Én holnap bemegyek az optikába és megpróbálom rendezni velük az ügyet. Ha esetleg nem tudnánk megegyezni akkor természetesen békéltető testülethez fogok fordulni.

2020. jan. 7. 23:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A kék csík az azért van, mert az is valami védő réteg, vagy kékbe vagy zöldbe látszik. Talán monitor szűrős, de nem biztos.


Reklamálni tudsz, meg bemenni a papírral, hogy valamit nem a cseszerintettek el. Ha mégis van valami adják vissza az összeget és visszavadod a szemüveget úgy ahogy van. Megmondod, hogy ez már nem az első amit csináltattál, de ezek után lehet nem mész oda stb.

(Magyarban nem tudom hogy megy, mi Ukrajnába csináltatjuk, jóval olcsóbb és soha nem volt semmi gond. Egyszer volt magyar szemüvegem, hasonló volt a történet, de cseréltettünk lencsét.)

2020. jan. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ez egy jó kérdés.Mutasd meg a másikat,hogy az a jó és hasonlítsák össze.

Persze amúgy mindig azt mondják,hogy meg kell szokni,de nem hetekig.

Kíváncsi vagyok mit intézel holnap.

2020. jan. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!