Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ma lett kész a szemüvegem és...

Ma lett kész a szemüvegem és borzasztóan toríztja oldalt az arcomat (a-7,50D és -7,25D) lencse; ez normális? Másnak is ilyen?

Figyelt kérdés

A mostani lencsém jobb -7,50 +1,25 cyl axis:90. Bal: -7,25 +0,75cyl axis:90. Egy kicsit szélesebb keretet választottam mint korábban volt, ez most műanyag. Az előző keskenyebb volt és fém keretes, közepes vékonyított lencsével. A mostani lencsét a legjobban vékonyított eljárással kértem. A gondom az hogy oldalt az arcomat borzasztóan torzítja, több centivel bentebb van az arcom ahol a szemüvegem van. Ez normális? Nagyon zavaró. Az előző szemüvegemnél nem volt ilyen probléma.

Segítsetek! Nagyon el vagyok keseredve.



2019. nov. 27. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Hat nekem olyan volt hogy az egyenes vonalat ferdenek, kicsit meggorbitve mutatta. Egy darabig hasznalta aztan masik szemeszhez mentem (ott nem mondtam el neki hogy eddig milyen axisu szemuvegem volt) es hagytam hogy mindent kimerjen ujbol.
2019. nov. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A -7D az ilyen. Ez az optika elég makacs dolog.
2019. nov. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel a -os szemüveg kicsinyít, és szélesebb a keret, igen, normális.
2019. nov. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha változott a dioptria, akkor még szoknia kell a szemednek. De ilyen nagy dioptriát, egy nagyobb keretbe nem tudnak "síkba" becsiszolni, így a lencse széle picit torzítani fog. Illetve ahogy az előző írta, az egyenes az vagy homorú, vagy domború lesz, attól függ, a lencse melyik oldalán nézed. Nekem is nagyon furcsa volt először, vissza is mentem az optikushoz. Állítottak a dőlésén, picit jobb lett a helyzet, de nem szűnt meg. Hetek kellettek hozzá, mire annyira megszokta a szemem, hogy ne zavarjon.
2019. nov. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A megoldás csak a kontaktlencse lesz.
2019. nov. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, furcsán látok még vele. Domború, homorú minden; de 19 éve szemüveges vagyok ezt tudom hogy 1-2 nap és megszokom. Célszerűbb lett volna keskenyebb szemüveg keretet választanom? Vagy ugyan úgy torzította volna az arcomat? A szememen nem torzít, az ugyan akkora sem mást. Csak oldalt a keret szélénél az arcomat. Borzasztó zavaró.


5 éve kontaktlencsés vagyok, imádom semmi gondom nincs vele. Viszont nagyon nem egészséges és az oxigénhiány nem tesz túl jót a szemnek...ezért próbálok minél többet szemüvegben lenni. Ezért is csináltattam újat, de hát így nem biztos hogy többet fogom használni. :(

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2019. nov. 28. 11:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Az arcod azért torzítja jobban mert nagyobb a lencséd apertúrája(átmérője)!Ne legyél elkeseredve mert hamar megszokod majd!Nagyobb lesz a látótered és ezek a nagyobb méretű műanyag keretek tényleg gyönyörűek de a viselőjének nagyon hangsúlyossá teszi az arcát!Olyan mint egy nagyon jó smink!
2019. nov. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!