Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van valaki hasonló helyzetben?

Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
24 évesen elmentem szemorvoshoz több, mint 10 év után ismét. Az orvos azt állapította meg, hogy 11 éves koromig az agyam nem tanulta meg használni a jobb szemem és semmit nem lehet tenni már (szinte semmit nem látok vele). A bal szemem az 100%-os.8 dioptria kéne, szemüvegnek, kontaklencsének, műtétnek semmi értelme, mivel nem fejlődött ki. Azt mondta vigyázzal a bal szememre és elengedett. Én ezt nem tudom elfogadni, esetleg van valaki, aki hasonló problémával küzd és tud valamit, amk segít vagy bármi információt?
2020. jan. 23. 18:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Az agy a két szem együttes látását dolgozza fel.

Ezért van például az ha valakinek -3 a bal , -1 a jobb szeme akkor nagyjából a kettő közti értéket látja.

De külön is meg lehet nézni le kell takarni egyik illetve a másik szemet. Röviden ennyi.

2020. febr. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!