Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbetegség? Volt már...

Pánikbetegség? Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogyan tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Mindig is kicsit szorongtam, de az utóbbi pár hónapban nagyon sokat romlott a helyzet. Szeptemberben beteg lettem (egy durva felsőléguti betegség), utána jött rá egy kis hasmenéses vírus (nem hánytam, de így is nagyon durva volt). Azóta folyamatosan rettegek. Félek, hogy rosszul leszek éjszaka, ezért nagyon nehezen alszom el. Nappal kicsit jobban vagyok, vagy pedig, mikor nem figyelek oda, akkor szinte semmi tünetem nincs, csak este jut eszembe. Félek étteremben,mekiben enni, nehogy ételmérgezést kapjak. Iszonyatosan dobog a szívem ilyenkor, lever a víz, folyamatosan azon agyalok, hogy: ,,most vajon rosszul vagyok?" és hasonló. Ha megyünk valahova (barátommal, szülőkkel) mindig félek hogy megbetegszem mire megyünk, vagy hogy ha ott eszem valamit, akkor ott történik valami.

Ezen kívül a torkomban szoktam érezni ilyen hurutszerű váladékot, de a gyomrom eddig nem fájt, illetve savam sem volt

Évente csináltatok vérképet, legutóbb március környékén volt, és szinte tökéletes lett. Most fogok menni újra jövő héten

Pszichológusnál jártam, de most sajnos az ünnepek és vizsgák miatt sajnos nem tudok menni.

Elnézést, hogy hosszú lett, köszönöm ha válaszoltok!



2019. dec. 18. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha pszichologus sem hasznal, es nincs semmi testi gond, akkor pszichiaterhez kell fordulni. O ha ugy latja ir fel neked gyogyszert. Nekem jot tett. Illetve a figyelemeltereles segit. Gyorsan elkezdek massal foglalkozni ha erzem, hogy erosen kezdek szorongani, vagy magamba csipek, valamit csinalok ami kizokkent.
2019. dec. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok, igaz teljesen más tünetekkel, de a gyökere ugyanaz, szorongás. SPORT. semmi nem fog annyit segíteni, mint a sport, meg a pszichológus.
2019. dec. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!