Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Makula degeneráció szűrést...

Makula degeneráció szűrést milyen időközönként érdemes csináltatni? Ugye ennyi idő alatt nem alakulhatott ki?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok. Nagyapam érintett a betegségben. Nálam uvegtesti homályt diagnosztizáltak kb 3 hete de félek h nálam is kialakulóban van a makula betegség és azért látom a kis szürke foltokat.
2020. febr. 1. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Ebben a korban elég ritka, inkább 50 felett szokott jönni. Ennek ellenére, ha panasz van, érdemes szemésznek megmutatni. Szűrni szerintem évente érdemes, annál gyakrabban nem.
2020. febr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Remélem nem lesz baj
2020. febr. 1. 22:52
 3/13 anonim ***** válasza:
Simán kialakulhat nálad is.
2020. febr. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen ezert is félek. De azert friss szemészeti leletem van ennyi idő alatt csak nem lett baj vagyis remélem
2020. febr. 2. 00:49
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni. Az "ebben a korban ritka" azt jelenti, hogy igenis létezik ebben a korban is. Mégis honnan a fenéből lehetne tudni, hogy te pont nem esel-e bele a ritka halmazba? Nekem sokkal korábban előjött, nem 21 évesen, csak nem tudtam róla. Azt hittem az a természetes amit látok, egyedül azt nem értettem, hogy tőlem miért veszik el a labdát fociban, kézilabdában, de én senkitől sem tudom. Aztán leesett az oka.

Van akinek centrálisan kezdődik, ez nagyon szar, az éleslátás tűnik el, de jellemzően kívülről indul és a látótér szűkül be, ezt hívják utána csőlátásnak. Aztán a szürkehályog is simán bekopoghat az összes örömével... De ezt sem fogják a dokik előre mondani neked.


Évente menj el kontrollra.

2020. febr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát most eléggé megijedtem. Azóta milyen a latasod sikerült lassítani a folyamatot vagy megállítani?
2020. febr. 2. 11:18
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem kell beszarni, nem tudsz tenni ellene semmit, akármit mondanak. Ezt dobta a gép, ezzel kell együtt élned.

Azóta megvolt a szh műtét is. Látótérkiesésen semmivel sem lehet segíteni, szürkehályogon igen. Cserébe lehet utána szívni a retek szemüvegekkel, mert csak és kizárólag a szh-ot szünteti meg továbbá azt is, hogy a szemed fókuszálni tudjon. Nem halál az élet, de sokkal szarabb minden mint előtte. Itt is szeretik mondani, hogy nem kell majd szemüveg, hű mag ha... anagylófaxt. Van a műtét előtti élet és van a műtét utáni élet. Rutinműtét pedig nem létezik. A te szemed összes xarsága nem olyan mint a másiké, hiába műtötték azét is. Na és kinek mit jelent a "jól sikerült"...

2020. febr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem sajnálom. Hát ahogy említettem kb egy hónapja voltam oct és látótér vizsgálaton is. Nálam a makula ép volt. Csak ezt az uvegtestihomalyt említette az orvos. Nagyon belefolytam most ebbe a témába szívem szerint már holnap rohannék szemeszetre
2020. febr. 2. 11:49
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Ha egy hónapja voltál OCT-n és rendben volt, akkor most biztosan nincs baj. Semmi értelme havonta menni. Ennyi idő alatt nem alakul ki. Évente kell menni.

Mondjuk pszichológushoz lehet, hogy több értelme van menni.

2020. febr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm hálistennek egy nyugtatobb válasz. Lehet megpróbálom a pszichologust mert nagyon e körül forog a gondolatom
2020. febr. 3. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!