Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez normális? Nektek milyen...

Ez normális? Nektek milyen időközönként mennyit szokott romlani illetve romlott a szemetek?

Figyelt kérdés
Most vagyok majdnem 14 éves. Szinte majdnem pontosan 3 éve vagyok szemüveges. Akkor ötödikes voltam 0.50 dioptriás szemüveget írtak fel nekem. Egyébként távolra nem látok jól. Az első hetekben vidáman hordtam, majd jól láttam anélkül is, mert az nem egy nagy szám és ráadásul a suliban is az első sorokban ültem. Hatodik osztály év vége felé elkezdtem hordani megint a szemüvegemet, mert homályosan láttam a táblát, de gyengének éreztem a szemüveget meg ki is nőttem. Elmentünk szemészetre, akkor kábé másfél év alatt romlott fél dioptriát mert 1.00-es szemüveget kaptam. 10 hónap múlva visszamentünk, mert szintén nem láttam mindent olyan élesen. Akkor, majdnem egy év alatt (ekkor hetedikes voltam), egy háromnegyedet romlott, mert 1.75-ös szemüveget írtak fel. Pár hónapig az iskolában egész nap rajtam volt, aztán csak amikor kellett valamit látnom messzire. Itthon sosem hordom/hordtam, csak ha tévézek, illetve monitor olvasáshoz is kell mostmár főleg ha kicsik a betűk. Most, fél év elteltével megint elmentünk vizsgálatra, mert kontaktlencsét szerettem volna és megint romlott a szemem 2.25-re, kontaktlencsében ez 2.00. Olvastam meg mondták is, hogy van olyan időszak, amikor sokat romlik a szem, aztán leáll, kamaszkor meg minden de én ettől a sok romlástól olyan rosszul érzem magam. Mikor fog ez lelassulni vagy megállni? Nem feltétlenül az az oka, hogy nem hordtam állandóan a szemüvegemet, mert ismerek olyanokat akik velem egykorúak és mindig hordják vagy hordták és nekik is ugyanúgy romlott. Nálatok ez hogy volt?
2016. aug. 26. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, fél/egy évente mentünk szemészhez gyerekkoromban 11 éves koromtól kezdve és mindig romlott. Hiába ültem elől, hiába vigyáztam rá amennyire lehet, sajnos genetika. Fontos, hogy hordjad, ne kelljen erőlködni a szemednek. Ez személyfüggő, hogy meddig romlik, nekem olyan 20 éves koromban állt be. Persze fokozatosan lassult a romlás közben.
2016. aug. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A romlás akkor áll meg, amikor a szemgolyó nyúlása, vagyis ameddig a fej nő.

Tehát kb 20-25 éves kor között.

2016. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
nekem 8 éves korom óta van szemüvegem, akkor -1.00 körülivel kezdtem, most 20 éves vagyok, már vagy 4-5 éve ugyanaz a dioptriám, csak keretet váltottam kétszer. szóval 8-16 éves koromig, 8 év alatt romlott -1.00ról -6.25re az egyik szemem és -7.00ra a másik szemem. állítólag amíg nő a koponyád addig lehet romlás, nekem inkább 13 éves koromig romlott sokat (évente legalább kellett új szemüveg), azóta nem romlott annyit. 12 éves korom óta a magasságom se nőtt, szóval szerintem is a növekedéssel van összefüggésben. ha lány vagy akkor lehet hogy nem nagyon nősz már, és akkor max egy-másfél dioptriát romlik a szemed, viszont ha fiú vagy akkor még a következő pár évben nőhetsz elég intenzíven, és ha a fejed is nő akkor még romolhat többet is a szemed
2016. aug. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!