Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse okozta fertőzés...

Kontaktlencse okozta fertőzés vagy sérülés?

Figyelt kérdés
Két napja történt, hogy kontakt lencsét viseltem (alaposan átmostam, tiszta és száraz kézzel raktam be), másfél órát volt bent a lencse, mikor kiszáradát, elcsúszott már, úgyhogy cseppentettem bele műkönnyet. Sikeresen megnedvesítettem a lencsét, minden oké volt, majd elkezdett szúrni. Ekkor úton voltam, kivenni nem tudtam a metrón, kézmosásra nem volt lehetőségem, így meg kellett várnom, míg hazaérek. Utána azonnal kiszedtem, de addigra már kicsit irritált lett a szemem. Otthon, tiszta kézzel kiszedtem a lencséket, de továbbra is szúrt a szemem, mintha lett volna ott egy szempilla... Próbáltam könnyel tisztítani a szemem, hátha kimossa a szennyeződést, ami látszólag nem volt ott, de nem történt változás, aztán egyszer csak megszűnt az idegentest érzés. Könnyezett a szemem és mint a csipa, olyan dolog jött ki a szememből. Másnap reggel már fájdalommentesen ébredtem, a szemhéjam enyhén duzzadt volt még a dörzsöléstől (tudom, shame on me), de elég csipas volt a szemem. Háziorvos azt mondta, hogy kötőhártya gyulladás, de nem viszket a szemem, nem piros egyáltalán, és már a fehér csipaszeru cucc sem számottevő már. Kamillával borogattam és Ocuflash Blue cseppel kezeltem otthon. Nem tudom, hogy így elmenjek-e szemész szakemberhez, a munkám eléggé lekorlátoz... Volt már valakinek ilyen? Mi a teendő? Mindenképpen orvos?

2020. febr. 11. 12:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem vagy allergiás a mogyorófélék pollenére, esetleg égerfára? Velem is fordult ilyen elő, a parlagfűszezon kellős közepén. (egyébként allergiás vagyok rá) Azóta augusztus-szeptemberben nem nagyon hordok lencsét. Igaz, nem is igazán tudnék a viszketéstől.
2020. febr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!