Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Optika üzletben valódi orvos...

Optika üzletben valódi orvos megnézi a szemem. Ha ott csinálok szemüveget, ingyenes, ha nem, akkor x Ft lesz. Ha kifizetem a pénzt, adnia kell valamit az eredményről, ugye?

Figyelt kérdés
Kifizettem és azt mondja, hogy nem adhatja ide. Akkor most a semmiért fizettem volna ki pénzt?? Ugye ez nem igaz?

2020. febr. 24. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%

:D


Nem ismersz fel egy tipikus "marketing" trükköt?


1. Bemész valahová, mert azt hiszed bajod van, de nem vagy benne biztos.


2. Meggyőznek róla, hogy bajod van (ha van ha nincs) de, ezt csak akkor teszik ingyen ha vásárolsz is náluk.


3. Nem adhatnak róla papírt (mivel akkor nyoma lenne a megtévesztésnek, mondani meg bármit lehet).



Érted már?

2020. febr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem teljesen világos a kérdés, ahol én csináltattam ott úgy működött, hogy a látásvizsgálat ingyenes, de ha máshol akarsz szemüveget csináltatni, akkor az eredményt csak x Ft ellenében (a vizsgálat díja) adják ki.
2020. febr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Erősen kétlem, hogy orvos lenne az optika üzletben.
2020. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

Az optikában optikus van, nem szemész szakorvos.

A papírt oda szokták adni minden esetben, olyan nincs hogy nem adhatja oda. Ha nem vagy határozott úgy vernek át, ahogy akarnak.

2020. febr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Optikai üzletben NEM orvos, hanem optikus nézi meg a szemet.

Az ott mért eredményeket nem kell kiadniuk, mert azzal a feltétellel készültek, hogy náluk csináltatod meg a szemüvegedet.

A vizsgálat azért ingyenes az adott feltételekkel, mert a szemüveg ára visszahozza nekik az erre fordígott munkát.

2020. febr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
En több optikai üzletet is felhivtam, mert a kislányomat akartam kivizsgáltatni, de mindenhol azt mondták hogy orvos nincs csak optikus..
2020. febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Nem orvos és nem is optikus hanem optometrista.
2020. febr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha fizettél az eredményekért, akkor természetesen ki kell adniuk!


Az orvos témához annyit, hogy vannak olyan optikák, ahol orvos is szokott járni heti néhány órában, gondolom jó kis keresetkiegészítés nekik a dolog. Eleve, kontaktlencse éves kontrollját orvoson kívül nem is végezhetné más, hiszen egy optometristának nincsenek orvosi ismeretei, hogy megítéljen egy szövődményt. Márpedig én kontrollra sosem a szemészetre megyek, hanem a bejáratott optikában szoktam időpontot kérni a doktornőhöz.

2020. febr. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szóval: először is, köszönöm mindenkinek, én is úgy gondoltam, hogy ilyet nem csinálhat, de mástól is szerettem volna hallani :)

Másodszor: ide valóban a helyi kórház egyik orvosa jár ki bizonyos napokon és időpontot kérve hozzá lehet menni, minden más helyen csak optikus van.

2020. febr. 25. 08:24
 10/13 A kérdező kommentje:
1. hozzászóló: régóta szemüveg és kontaktlencse is van, így tudom, hogy mindenképpen kell sajnos, de magát a mechanizmust értem :)
2020. febr. 25. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!