Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Új cilinderes szemüvegnél,...

Új cilinderes szemüvegnél, tényleg csak megszokás kérdése, hogy ne emelkedőnek lássam a vízszintes talajt?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy előtte cilinderes volt e a lenycsém, de azt hiszem igen. Távolra rossz a szemem, 0,5 rol 0,75 re nőtt a dioptria, de elég vacak ezekkel a lencsékkel.

Amikor felírta az orvos, akkor is a lencsepróbálgatásokkor a legjobbnál is maradt kicsi kettősláttás, de azt mondta szemcsepp orvosolni fogja.

Gondoltam a gépekkel való vizsgálat révén pontos receptet kapok azért.


Most viszont megvannak az új lencsék és fura az egész. Balról jobbra fel dönti látszatban a dolgokat.

Korábban sosem volt problémám új lencsékkel, ez előtt is volt már 0,75 os, mielott megint feleseket kaptam.


Ezt most meg kell szokni, vagy más értékekkel való lencse a megoldás?



2020. febr. 28. 12:02
 1/4 A kérdező kommentje:

A kérdésem alatt találtam egy hasonlót. Ott is leírja a kérdező,hogy valószerűtlen, mintha be lenne rúgva képet lát a szemüveggel..és azt írják 1-2 hét megszokni a cilinderes szemüveget.


Plusz kérdésem, hogy ezt miért jó megszokni? Vagy eddig az agyam ellensúlyozta a képet és ezért tűnik most furcsának, amit szemüveggel látok?

2020. febr. 28. 12:05
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag le is írtad a választ a kérdésedre.

Kell 1-2 hét, addig elég becsapós. Ha utána sem jó (én így jártam) akkor menj vissza vele. Nekem a dőlésén kellett még állítani. Azóta jó.

2020. febr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

9 éves korom óta cilinderes szemcsiket hordok, mindig picivel erősebbet, most 2 körül lehetek, mínuszban, mindkettő szememmel. Utoljára, kb. fél éve kellett másik szemüveg. Más lencse, más design, stb. Annyira rosszul voltam (szó szerint), hogy egy hétig kb. csak feküdtem, fájt a fejem, hányingerem volt, és mintha 2 méterrel magasabb lettem volna állva :D levenni is rossz volt, mert ugye akkor még annyit se láttam, szóval ördögi egy hét volt. De aztán fokozatosan hozzászokott a szemem és most már semmi baj nincs.


Ahogy le is írtad, igen, ahogy korrigál a szemünk, úgy nehéz ,,rászoktatni" egy másik, de jó szemszögre haha! Kitartást, a lényeg, hogy minél többet van rajtad, annál hamarabb megszokod, ne vedd le!

2020. febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szem szokja meg, hanem az agy!

Ha olyan eszközt adnak valakire, ami megfordítja a képet (volt ilyen kísérlet), az agy pár hét után visszafordítja! Ehhez képest dőlést korrigálni Kinderspiel neki.

2020. febr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!