Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akkor alkalmas vagyok a...

Akkor alkalmas vagyok a kontaklencse viselésre? Tapasztalatok kontaklencsével?

Figyelt kérdés

Ma voltam szemvizsgálaton (csak a dioptriát nézték) és meg lett rendelve a kontaklencsém...de én azt hallotam h. előtte megszokták nézni h. alkalmas-e a szemem h. egyáltalán hordjam..

Ha megérkezik pedig megyek vissza és betanítanak...vagy majd akkor vizsgál meg? Hát ezt nem értem...

Fájt a betanítás??

Nektek mik a tapasztalataitok a kontaklencsével kapcsolatban??

Milyen típusút használtok?

Szerintetek rendelhetek majd internetről? Biztonságos??

Jah és még azt szeretném h. van Éves kontaklencse is...és én ilyet szeretnék mit gondoltok???

Előre is köszönöm a válaszokat...


2010. júl. 24. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem vagy alkalmas,akkor nem rendelik meg. A többire nem tudom a választ, bocsi.
2010. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem rossz a szemem, netről rendeltem színes lencsét. egyedül tettem fel és vettem le. nem mondom, hogy elsőre egyszerű volt, de nem fájt :)
2010. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A megrendelt lencséd un. próbalencse, annak a viselésekor derül ki, hogy "alkalmas" vagy-e és nem hoz ki semmiféle alergiás reakciót. A betanítás nem fáj, elmondják hogyan kell és te magad fogod csinálni, tükörrel, majd tükör nélkül. Én nagyon szeretem a kontaklencsét, kényelmes, praktikus. Havi lencsét használok, minél rövidebb viselési idejű, annál "egészségesebb" a szemed számára (fertőzésveszély stb.), ezáltal az évest nem ajánlom. Bár minél rövidebb viselési idejű, annál drágább... Napi lencse is létezik, csak alkalomszerűen, illetve ehhez nem kell tároló és tisztítófolyadék, meg semmi más, reggel be és este mehet a kukába. Internetről nem rendelnék, célszerű ha "szakértő" kezekben vagy (szemorvos, aki néha azért megvizsgál).
2010. júl. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
annyi hogy megmutatják hogy kell betenni meg kivenni, az könnyen ment nekem, csak nekem mindíg kiszáradt pedig hordtam vagy 4 félét is és mindig sokat kellett pislognom anyira hogy zavaró volt ugyhogy nekem nem nagoyn lehet hordani
2010. júl. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom nem volt épp lencse ami jó lett volna neked hogy kipróbáld. Mert csak akkor derül ki hogy bírja-e a szemed ha berakod...

Nem fáj a betanítás, csak ne hagyd hogy a szemedbe nyúljon a doki, magadnak kell betenned, nem másnak. Csak sokszor így akarnak sietni hogy belenyomja a szemedbe és kész.

Egyébként a legjobb a 2hetes meg a havi lencse, éveset nem ajánlom.


Én mindig internetről rendelek (kivéve a legelsőt), így sokkal olcsóbban megkapom, házhoz hozzák, mindenképp megéri. És miért ne lenne biztonságos? Persze ne rendelj olyan oldalról amit senki nem ismer... de ennyi.


22:42 neked komolyan tükör nélkül is kellett? o.O Ilyenről nem hallottam még, én még év múltán sem tudom anélkül betenni/kivenni nemhogy elsőre.

2010. júl. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!