Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valaki ha át élte ugyan azt...

Valaki ha át élte ugyan azt mint én, az kérem segítsen! Félek, hogy el rontottam a látásmód egy divat szemüveggel. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Egy hete hordok kb egy divat szemüveget, elég sokat egy nap. 7-8-9 órákról van szó. Vagy többről. Ma, mikor haza értem és le vettem, érezni kezdtem ugyan azt a nyomást a fülem mögött és az orromon, amit éreztem a viselése közben. Aztán egyre gyakrabban és erősebben kezdtem látni a keretét is a szemem előtt, teljesen ugyan olyan,mintha rajtam lenne,pedig nincs! Félek,hogy ez örökre így marad és bele őrülök. Háttér információ: Tegnap este nem aludtam túlzottan sokat,max 5 órát. De lehet hogy sokat is mondtam. A lencse szerintem műanyag, és elég koszos,nehezen takarítható.(nem dzsuvás,szimplán látszik a törlés nyoma.) Gyenge szemüvegem van, régen lett csináltatva,kb 4 éve, eleinte használtam de azóta egyszer sem. Az előbb ki próbáltam,hogy segít-e a hyzeten ha fel veszem,viselése közben el tűntek a tünetek,viszont amint levettem azonnal erősen láttam immáron mind a két keretét és éreztem a nyomást is. Azóta is ez van. Kb 5-10 percre vettem csak fel. Depresszióra utaló jelekre lettem figyelmes amikor haza értem a haveromtól(ott alvós buli), lehet,hogy pszichés lenne a problémám? Én már nem tudom mit higgyék,mit tegyek, kérem segítsetek mi hamarabb!! Előre is köszönöm!!! (16 éves fiú)

2020. márc. 14. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szar vackok helyett a felírt szemüveged hordjad!
2020. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

- ne hordd tovább a divatszemüveget

- az igazit hordjad

- aludjál legalább 8 órát egymás után legalább három éjszaka

- ha nem nyugszol meg, menj el szemészhez, hogy nézze meg, mi van

- ha még mindig nem nyugszol, keress pszichológust

2020. márc. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Badarság. Látáskutató vagyok, és nyugodj meg el fog múlni.


A látórendszer nagyon izgalmas módon tud alkalmazkodni bizonyos dolgokhoz, és aztán vissza is áll.


Példa:

Nekem volt hajlított monitorom. Egész nap néztem... utána átmentem a Dell normál monitoromra. Ellenkező irányba, párnatorzítással láttam egy ideig.

2020. márc. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy vagy te látáskutaó.

Akkor nem ezzel a példával jönnél, hanem konkrét, alátámasztott tényekkel, és orvosilag fogalmaznád meg.

2020. márc. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"orvosilag fogalmaznád meg"

Van olyan szakember, aki egy laikusnak is képes elmagyarázni dolgokat. Ebből még semmi nem következik. De persze attól, hogy azt állítja magáról, látáskutató, még tényleg nem kötelező elhinni.

2020. márc. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem szemész vagyok, hanem egereknél vizsgáljuk az elsődleges látókéreg plaszticitását. Génmódosítjuk az egereket és egy ablakon keresztül végigkövethetőek mikroszkóp alatt a sejtek hosszútávon 3D-ben. Már itt is jellemző a mintázatok tanulása, pedig csak egy egyszerű kérgi terület.


Lehet a magasabbrendű látókérgekhez nem értek, de egy biztos, rengeteg látási illúzió csak egy rövidtávú hatás, ami elmúlik. Pl a monokuláris depriváció is izgalmas, amikor egy ideig letakarod az állat egyik szemét, és már ekkor beindul egy csomó plaszticitási folyamat az agyban.


...

A lényeg, hogy kizártnak tartom, hogy egy szemüvegkeret MARADANDÓ lenyomatot hagyjon a látórendszerben. Rengeteg illúzió és kísérlet van erre, ami hasonló hatásokat vált ki. Aztán visszaáll a rendszer hamar.


Amennyiben abbahagyod a szemüveg hordását és továbbra is látod a kereret, kérlek keress meg... mert Nature cikket írunk belőle 😃

2020. márc. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

Ja és egy másik izgalmas terület, hogy az elsődleges látókéreg (ami a thalamuson keresztül a retinából kapja a bemenetet) egy rakás másik területről is kap bemenetet.


Nem csak a hallókéregből, mozgatókéregből de magasabbrendű emocionális területekről is!


Több izgalmas kutatás is zajlik, hogy már az érzelmeink, aktuális hangulatunk is visszahatnak az egyszerű látásfolyamatokra.


Kérdező, ha te hajlamos vagy a depresszióra, szorongásra, pánikrohamokra, hipochondriára... akkor maga a látás folyamata is megváltozhat. Az agyad szó szerint rácsavarodik egy tünetre és egyre erősödik. Alprazolamra ha elmúlik, akkor maga a panasz is mentális.


Látási problémákra kifejezetten jellemző, pl scotomákra, vagy retinabetegségekre... minél többet koncentrálsz rá, annál jobban felerősödik, és már csak azt látod. Ha eltereled a figyelmedet akkor maga a probléma is gyengül és egyszerűen megszokod vagy nem foglalkozol vele.

2020. márc. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok sem szemész, sem látáskutató, de azt már megmondom, hogy ez mentális probléma.

Pl: képzeld azt, hogy fáj a fejed. Egy idő után tényleg el kezd fájni...ennyire az agyban dől el a dolog :D

De azt nem értem, hogy miért hordasz divatszemüveget, ami gyenge minőségű anyagokból készül, ergo könnyen karcos lesz a lencse, így rontja a szemedet. Miért nem hordod a rendes szemüvegedet, amelyik személyre szabott és állandó használatra lett csinálva? Ha meg nem tetszik a keret, akkor csináltass másikat.

2020. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!